09.02.2026 - 10.03.2026
«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողության շրջանակում Երևանի պետական և Հրադեց Կրալովե համալսարանների միջև կնքված պայմանագրով նախատեսվում են շարժունություններ ԵՊՀ սոցիոլոգիայի ֆակուլտետի դասախոսների համար (հիմնական կազմ)` 2025/2026 ուստարում 1 շաբաթ դասավանդելու նպատակով (8 ժամ):
Ծրագրի դիմումներն ընդունվում են ԵՊՀ միջազգային կապերի բաժնում էլեկտրոնային տարբերակով (էլհասցե՝ h.mkrtchyan@ysu.am): Նամակի վերնագրի դաշտում անհրաժեշտ է նշել ERASMUS+, Hradec Kralove:
Ստորև ներկայացվում է անհրաժեշտ փաստաթղթերի ցանկը պրոֆեսորադասախոսական կազմի համար (փաստաթղթերն ընդունվում են միայն անգլերեն, pdf տարբերակով)․

09.02.2026 - 10.03.2026
As part of the Erasmus+ International Credit Mobility action, the agreement concluded between Yerevan State University and the University of Hradec Králové (Czech Republic) provides mobility opportunities for the full-time academic staff of the YSU Faculty of Sociology to teach for one week (8 hours) during the 2025/2026 academic year.
Applications should be submitted to the YSU Department of International Relations via h.mkrtchyan@ysu.am. Please indicate "ERASMUS+, Hradec Kralove" in the subject line of your email.
Below is the list of required documents for academic staff (documents must be submitted in English, in PDF format):