3. «Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունություն․ Հումբոլդտի համալսարան, Գերմանիա
«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողության շրջանակում Երևանի պետական համալսարանի և Բեռլինի Հումբոլդտի համալսարանի (Գերմանիա) միջև կնքված պայմանագրով նախատեսվում է  շարժունություն Քիմիայի, Մաթեմատիկայի և մեխանիկայի, Ինֆորմատիկայի և կիրառական մաթեմատիկայի, Աշխարհագրության և երկրաբանության ֆակուլտետների, ինչպես նաև Ֆիզիկայի ինստիտուտի  բակալավրիատի և մագիստրատուրայի ուսանողների համար՝ 2026-2027 ուստարվա 2-րդ կիսամյակում ուսանելու նպատակով:
Բակալավրիատի ուսանողների համար գերմաներենի, իսկ մագիստրատուրայի ուսանողների համար՝ գերմաներենի և/կամ անգլերենի առնվազն B2 մակարդակի իմացությունը պարտադիր է:
Դիմումների ընդունման վերջնաժամկետն է ս․թ. փետրվարի 26-ը՝ ժամը 17:00-ն:
Առարկայացանկը՝ այստեղ։
Հարցերի դեպքում և հավելյալ տեղեկություններ ստանալու համար դիմել ԵՊՀ միջազգային կապերի բաժին (ԵՊՀ կենտրոնական մասնաշենք, 4-րդ հարկ, 408 սենյակ:

12.02.2026 - 26.02.2026
As part of the Erasmus+ International Credit Mobility action, under the agreement between Yerevan State University and Humboldt University, Berlin (Germany), mobility opportunities are offered to bachelor's and master's students of the Faculties of Chemistry, Mathematics and Mechanics, Informatics and Applied Mathematics, Geography and Geology, as well as the Institute of Physics, to study during the second semester of the 2026/2027 academic year.
For bachelor's students, proficiency in German is required. For master's students, proficiency in German and/or English at a minimum B2 level is required.
Applications must be submitted electronically to the YSU Department of International Relations at lia_evoyan@ysu.am.