3. «Էրազմուս+» ծրագրի միջազգային կրեդիտային շարժունություն. Միջազգային հունական համալսարան, Հունաստան
16.02.2026 - 01.03.2026
«Էրազմուս+» ծրագրի միջազգային կրեդիտային շարժունություն. Միջազգային հունական համալսարան, Հունաստան
«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողության շրջանակում Երևանի պետական համալսարանի և Միջազգային հունական համալսարանի (Հունաստան) միջև կնքված պայմանագրով նախատեսվում են շարժունություններ Կենսաբանության ֆակուլտետի, Ֆարմացիայի ինստիտուտի դասախոսների հիմնական կազմի համար` 2025-2026 ուստարվա 2-րդ կիսամյակում 1 շաբաթ ժամկետով 8 ժամ դասավանդելու նպատակով:
Ծրագրի դիմումներն ընդունվում են ԵՊՀ միջազգային կապերի բաժնում էլեկտրոնային տարբերակով (էլհասցե՝ h.mkrtchyan@ysu.am: Նամակի վերնագրի դաշտում նշել ERASMUS+, International Hellenic University):
Դիմումների ընդունման վերջնաժամկետն է ս.թ. մարտի 1-ը՝ ժամը 17:00-ն:
Ստորև ներկայացվում է անհրաժեշտ փաստաթղթերի ցանկը պրոֆեսորադասախոսական կազմի համար (փաստաթղթերը ընդունվում են միայն անգլերեն՝ pdf տարբերակով)՝
3. շարժունության համաձայնագիր՝ դասավանդման նպատակով (Staff Mobility Agreement for Teaching) (թեմա, նկարագիր, շարժունության նպատակները, ակնկալվող գործողությունները և այլն),

16.02.2026 - 01.03.2026
As part of the Erasmus+ International Credit Mobility action, the agreement concluded between Yerevan State University and the International Hellenic University (Greece) provides mobility opportunities for the full-time academic staff of the YSU Faculty of Biology and the Institute of Pharmacy to teach for one week (8 hours) during the second semester of the 2025/2026 academic year.
Applications should be submitted electronically to the YSU Department of International Relations via h.mkrtchyan@ysu.am. Please indicate "ERASMUS+, International Hellenic University" in the subject line of your email.
Application deadline: March 1, 17:00
Below is the list of required documents for academic staff (documents must be submitted in English, in PDF format):