3. «Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունություն․ Մալագայի, Կադիսի և Հուելվայի համալսարաններ, Իսպանիա
18.02.2026 - 08.03.2026
«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունություն․ Մալագայի, Կադիսի և Հուելվայի համալսարաններ, Իսպանիա
«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողության շրջանակում Երևանի պետական և Մալագայի, Կադիսի և Հուելվայի համալսարանների (Իսպանիա) միջև կնքված պայմանագրով նախատեսվում են շարժունություններ պրոֆեսորադասախոսական հիմնական կազմի համար` 2025/2026 ուստարվա 2-րդ կիսամյակում կամ 2026/2027 ուստարվա 1-ին կիսամյակում 1 շաբաթ ժամկետով 8 ժամ դասախոսություն կարդալու համար:
Մանրամասն տեղեկություններ ֆինանսավորման և «Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության ծրագրի մասին հնարավոր է գտնել «Էրազմուս+» ազգային գրասենյակի կայքէջում։
Դիմումների ընդունման վերջնաժամկետն է ս․թ. մարտի 8-ը՝ ժամը 17:00-ն:
4. շարժունության համաձայնագիր դասավանդման նպատակով՝ ստորագրված ընդունող բուհի կողմից (Staff Mobility Agreement for Teaching)  (թեմա, նկարագիր, շարժունության նպատակները, ակնկալվող գործողությունները և այլն)։
Բուհերի համակարգողների կոնտակտները՝ ստորև․
Մալագայի համալսարան՝ International Relations Office - Mobility Coordinators - University of Malaga
Կադիսի համալսարան՝ https://internacional.uca.es/visiting-professors-2025-26/
Հուելվայի համալսարանի դեպքում խնդրում ենք կապ հաստատել հետևյալ էլեկտրոնային հասցեի միջոցով՝ drinter09@sc.uhu.es

3. Erasmus+ International Credit Mobility: Universities of Malaga, Cádiz, and Huelva, Spain
As part of the Erasmus+ International Credit Mobility action, the agreement concluded between Yerevan State University and the Universities of Malaga, Cádiz, and Huelva (Spain) provides mobility opportunities for the full-time academic staff to deliver one week of teaching (8 hours) during either the second semester of the 2025/2026 academic year or the first semester of the 2026/2027 academic year.
Application deadline: March 8, 17:00.
Below is the list of required documents (all documents must be submitted in English, in PDF format):
4. Staff Mobility Agreement for Teaching, signed by the host university (including topic, description, mobility objectives, expected activities, etc.)
Host University Contacts:
• University of Malaga: International Relations Office - Mobility Coordinators - University of Malaga