3. «Էրազմուս+» ծրագրի միջազգային կրեդիտային շարժունություն. Պոմերանիայի համալսարան, Սլուպսկ, Լեհաստան
18.02.2026 - 04.03.2026
«Էրազմուս+» ծրագրի միջազգային կրեդիտային շարժունություն. Պոմերանիայի համալսարան, Սլուպսկ, Լեհաստան
«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողության շրջանակում ԵՊՀ-ի և Պոմերանիայի համալսարանի (Սլուպսկ, Լեհաստան) միջև կնքված պայմանագրով նախատեսվում է շարժունություն Եվրոպական լեզուների և հաղորդակցության ֆակուլտետի անգլերեն և գերմաներեն բանասիրության բաժնի և Պատմության ֆակուլտետի բակալավրիատի ու մագիստրատուրայի ուսանողների համար՝ 2026-2027 ուստարվա 1-ին կիսամյակում ուսանելու նպատակով:
Դիմումների ընդունման վերջնաժամկետն է ս.թ. մարտի 4-ը՝ ժամը 17:00-ն:
4. ակադեմիական տեղեկագիր (անհրաժեշտ է հայերեն տարբերակը վերցնել ֆակուլտետի դեկանատից, այնուհետև այն ներկայացնել Միջազգային կապերի բաժին՝ թարգմանության և վավերացման նպատակով),

18.02.2026 - 04.03.2026
This call regulates the application procedure for students in the framework of the Erasmus+ International Credit Mobility project between Pomeranian University Slupsk (Poland) and Yerevan State University. Under this call mobilities (BA and MA level) from the Faculty of European Languages and Communication, German and English Philology Department, Yerevan State University are available. (study period: 1st semester of 2026-2027 academic year).
Applicants are required to be proficient in English/German (at least B2 level, according to Pomeranian University Slupsk and YSU Inter-Institutional Agreement) respectively, and to provide certifications or self-certifications of the required level.
Prospective applicants should submit their required documents via e-mail to the address: (lia_evoyan@ysu.am) by March 4 at 17:00. Any application received after the deadline will not be accepted;