«Վարդանանց ասպետներ» կազմակերպությունը Երևանի պետական համալսարանի ուսանողների համար 2026-2027 ուստարում հայտարարում է Թաբիբյան ընտանիքի հիմնադրամի կողմից կրթաթոշակի տրամադրման մրցույթ:
Ավելի քան մեկ դար է, ինչ «Վարդանանց ասպետներ»-ը աջակցում է աշխարհասփյուռ հայության կրթական ծրագրերին։ Կազմակերպությունը վստահ է, որ մեծ ներուժ ունեցող ուսանողների ճանապարհին ֆինանսական դժվարությունները չպետք է խոչընդոտ դառնան։
Կրթաթոշակ ստանալու համար դիմելու հնարավորություն ունեն հետևյալ ֆակուլտետների և կրթական ծրագրերի ուսանողները։
Կրթաթոշակին դիմելու հայտի ձևը՝ այստեղ։
Կազմակերպության պաշտոնական կայքէջը՝ այստեղ:
Հայտերը լրացնել անգլերեն, հարկ եղած դեպքում ավելացնել նոր էջեր, ակնարկը (essay) ևս ներկայացնել անգլերեն:
Վերջում անհրաժեշտ է ստորագրել:
Դիմում-հայտերի ընդունման վերջնաժամկետն է ս.թ. հունիսի 20-ը:
Կրթաթոշակակիրները ընտրության և մրցանակի վերաբերյալ կտեղեկացվեն մինչև ս.թ. սեպտեմբերի 15-ը:
Դիմումի ֆայլը և պահանջվող փաստաթղթերը մեկ pdf ֆայլի տեսքով անհրաժեշտ է ուղարկել հետևյալ էլհասցեներին՝ amarkarov@ysu.am, ani.poghosyan@ysu.am:

09.03.2026 - 15.06.2026
The Vardanants Knights organization is announcing a scholarship competition for students of Yerevan State University for the 2026–2027 academic year, funded by the Tabibian Family Foundation.
For over a century, Vardanants Knights has supported educational programs for the Armenian diaspora worldwide. The organization believes that financial challenges should not stand in the way of talented and ambitious students.
Students from the following faculties and educational programs are eligible to apply for the scholarship.
The application form is available here.
The official website of the organization can be found here.
Applications must be completed in English. If necessary, additional pages can be added. The essay should also be submitted in English.
The application must be signed at the end.
Submit the completed application and required documents as a single PDF file to the following email addresses: amarkarov@ysu.am, ani.poghosyan@ysu.am