3. «Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողություն. Վիեննայի համալսարան, Ավստրիա
«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողության շրջանակում Երևանի պետական համալսարանի և Վիեննայի համալսարանի (Ավստրիա) միջև կնքված պայմանագրով նախատեսվում են շարժունություններ ԵՊՀ սոցիոլոգիայի ֆակուլտետի դասախոսների համար (հիմնական կազմ)` 2025/2026 ուստարում 1 շաբաթ դասավանդելու նպատակով (8 ժամ):
Ծրագրի դիմումներն ընդունվում են ԵՊՀ միջազգային կապերի բաժնում էլեկտրոնային տարբերակով (էլհասցե՝ h.mkrtchyan@ysu.am): Նամակի վերնագրի դաշտում խնդրում ենք նշել ERASMUS+, Vienna:
Դիմումների ընդունման վերջնաժամկետն է ս.թ. մարտի 18-ը՝ ժամը 14:00-ն:
3. շարժունության համաձայնագիր (դասավանդման նպատակով) (Staff Mobility Agreement for Teaching) (թեմա, նկարագիր, շարժունության նպատակները, ակնկալվող գործողությունները և այլն),

11.03.2026 - 18.03.2026
Within the framework of the Erasmus+ International Credit Mobility action, under the agreement concluded between Yerevan State University and the University of Vienna (Austria), mobility opportunities are available for academic staff (full-time) of the YSU Faculty of Sociology for one week of teaching (8 hours) during the 2025/2026 academic year.
Applications should be submitted electronically to the YSU Department of International Relations (email: h.mkrtchyan@ysu.am). Please indicate ERASMUS+, Vienna in the subject line of the email.