3. «Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողություն. Աքվիլայի համալսարան, Իտալիա
«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողության շրջանակում Երևանի պետական համալսարանի և Աքվիլայի համալսարանի (Իտալիա) միջև կնքված պայմանագրով նախատեսվում է շարժունություն Եվրոպական լեզուների և հաղորդակցության ֆակուլտետի գերմանական բանասիրության ամբիոնի պրոֆեսորադասախոսական հիմնական կազմի համար` 2025-2026 ուստարվա 2-րդ կիսամյակում 1 շաբաթ ժամկետով վերապատրաստման դասընթացների մասնակցելու նպատակով:
Գերմաներենի իմացությունը պարտադիր է:
Ծրագրի դիմումներն էլեկտրոնային տարբերակով ընդունվում են ԵՊՀ միջազգային կապերի բաժնում (էլհասցե՝ mnatsakanyan@ysu.am):

16.03.2026 - 23.03.2026
Within the framework of the Erasmus+ International Credit Mobility action, under the agreement concluded between Yerevan State University and the University of L'Aquila (Italy), a mobility opportunity is available for full-time academic staff of the Chair of German Philology at the Faculty of European Languages and Communication, to participate in training courses for one week during the second semester of the 2025/2026 academic year.
Knowledge of German is required.
Application deadline: March 23, 2026, at 17:00
The required documents are listed below (documents must be submitted in English and in PDF format only):