3. Միջբուհական համագործակցություն. Կոնստանցի համալսարան, Գերմանիա
Միջբուհական համագործակցության և DAAD արևելյան գործընկերության շրջանակում Երևանի պետական համալսարանի և Կոնստանցի համալսարանի (Գերմանիա) միջև կնքված պայմանագրով նախատեսվում է շարժունություն Եվրոպական լեզուների և հաղորդակցության ֆակուլտետի գերմանական բանասիրության ամբիոնի բակալավրիատի և մագիստրատուրայի ուսանողների համար՝ 2026-2027 ուստարվա 1-ին կիսամյակում ուսանելու նպատակով:
Ծրագրով դրամաշնորհառուներին տրամադրվում է անհատական կրթաթոշակ՝ ամսական 934 եվրո, սակայն չի հոգում ճանապարհածախսը:
Մանրամասն տեղեկություններ համալսարանի մասին հնարավոր է գտնել հետևյալ կայքէջում՝ https://www.uni-konstanz.de/en/university/
Համալսարանում առաջարկվող դասընթացների ցանկը հնարավոր է գտնել հետևյալ հղումով՝ https://www.uni-konstanz.de/en/international-office/study-in-konstanz/academic-offer-for-international-students/courses-taught-in-english/
4. ակադեմիական տեղեկագիր (անհրաժեշտ է հայերեն տարբերակը վերցնել ֆակուլտետի գրասենյակից, այնուհետև այն ներկայացնել Միջազգային կապերի բաժին կամ նոտարական գրասենյակ՝ թարգմանության և վավերացման նպատակով):

3. Interuniversity cooperation: University of Konstanz, Germany
This call regulates the application procedure for students in the framework of the Bilateral Agreement and DAAD Eastern Partnership project between University of Konstanz (Germany) and Yerevan State University. Under this call mobilities (BA and MA level) from the Faculty of European Languages and Communication Department of German Philology, Yerevan State University are available. (study period: 1st semester of 2026-2027 academic year).
Applicants are required to be proficient in English/German (at least B2 level, according to Credit Mobility project between University of Konstanz and YSU Inter-Institutional Agreement) respectively, and to provide certifications or self-certifications of the required level.
• Copy of the transcripts of records, indicating university grades/marks for finished and/or current cycles of study, translated and validated by YSU International Relations Office or Notary Office;