3. «Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողություն. Մինհոյի համալսարան, Էվորայի համալսարան, Ավեիրոյի համալսարան, Պորտուգալիա
17.03.2026 - 10.04.2026
«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողություն. Մինհոյի համալսարան, Էվորայի համալսարան, Ավեիրոյի համալսարան, Պորտուգալիա
«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողության շրջանակում Երևանի պետական համալսարանի և Մինհոյի համալսարանի, Էվորայի համալսարանի, Ավեիրոյի համալսարանի (Պորտուգալիա) միջև կնքված պայմանագրով նախատեսվում են շարժունություններ բակալավրիատի և մագիստրատուրայի և ասպիրանտուրայի ուսանողների համար` 2026-2027 ուստարվա 2-րդ կիսամյակում ուսանելու նպատակով:
Ծրագրի դիմումներն ընդունվում են առցանց:
Դիմումների ընդունման վերջնաժամկետն է ս.թ. ապրիլի 10:
Ծրագրում ներբեռնվող ակադեմիական տեղեկագիրը պետք է թարգմանված և վավերացված լինի ԵՊՀ միջազգային կապերի բաժնի կողմից (անհրաժեշտ է հայերեն տարբերակը հնարավորինս սեղմ ժամկետներում վերցնել ֆակուլտետի գրասենյակից և այնուհետև ներկայացնել Միջազգային կապերի բաժին՝ թարգմանության և վավերացման նպատակով)։

3. Erasmus+ International Credit Mobility: University of Minho, University of Évora, University of Aveiro, Portugal
17.03.2026 - 10.04.2026
Erasmus+ International Credit Mobility: University of Minho, University of Évora, University of Aveiro, Portugal
Within the framework of the Erasmus+ International Credit Mobility action, under the agreements concluded between Yerevan State University and the University of Minho, the University of Évora, and the University of Aveiro (Portugal), mobility opportunities are available for bachelor's, master's and PhD students to study during the second semester of the 2026/2027 academic year.
At least B2 level proficiency in English is required.
Applications are accepted online.
Application deadline: April 10, 2026.
The academic transcript to be uploaded to the program must be translated and certified by the YSU Department of International Relations (it is necessary to obtain the Armenian version from the faculty office as soon as possible and then submit it to the Department of International Relations for translation and certification).