3. Ամառային դպրոց Բորդոյում
Բորդոյի Մոնտեն համալսարանը ս.թ. հունիսի 22-ից մինչև հուլիսի 3-ը կազմակերպում է միջազգային ամառային դպրոց:
Ծրագրի ընթացքում մասնակից ուսանողները հնարավորություն կունենան մասնակցելու անգլերենով դասավանդվող ակադեմիական դասընթացների՝ նվիրված ֆրանսիական մշակույթին, աշխարհագրությանը, պատմությանը և գրականությանը, ինչպես նաև ֆրանսերենի դասընթացների (DEFLE բաժնում)։ Ֆրանսերենի դասընթացներին մասնակցելու հնարավորություն կտրվի բոլոր մասնակիցներին՝ անկախ լեզվին տիրապետելու մակարդակից, այդ թվում՝ սկսնակներին։
Ծրագիրը ներառում է նաև բազմազան մշակութային և սոցիալական միջոցառումներ՝ այցելություն թանգարաններ, գինու համտես, խոհարարական վարպետության դաս, սպորտային ակտիվություններ, հանդիպումներ տեղացի ուսանողների հետ, ինչպես նաև էքսկուրսիա դեպի Արկաշոնի ծոց։
Ծրագրին մասնակցելու համար պահանջվում է անգլերենի առնվազն B1 մակարդակ։
Ամառային դպրոցի ավարտին մասնակիցները կստանան մասնակցության հավաստագիր և 3 ECTS կրեդիտ (մասնակցությունը պարտադիր է)։

3. Summer School in Bordeaux
Bordeaux Montaigne University organizes an international summer school to be held from June 22 to July 3, 2026.
During the program, participants will have the opportunity to attend academic courses taught in English, focusing on French culture, geography, history, and literature, as well as French language courses offered by the DEFLE department. Participation in the French courses will be open to all students, regardless of their language proficiency, including beginners.
The program also includes a variety of cultural and social activities, such as museum visits, wine tasting, culinary workshops, sports activities, meetings with local students, and an excursion to Arcachon Bay.
A minimum B1 level of English is required to participate.
At the end of the summer school, participants will receive a certificate of participation and 3 ECTS credits (attendance is mandatory).