3. «Էրազմուս+» ծրագրի միջազգային կրեդիտային շարժունություն. Վիեննայի բնական պաշարների և կենսաբանական գիտությունների համալսարան, Ավստրիա
24.03.2026 - 05.04.2026
«Էրազմուս+» ծրագրի միջազգային կրեդիտային շարժունություն. Վիեննայի բնական պաշարների և կենսաբանական գիտությունների համալսարան, Ավստրիա
«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողության շրջանակում Երևանի պետական  և Վիեննայի բնական պաշարների և կենսաբանական գիտությունների համալսարանների (Ավստրիա) միջև կնքված պայմանագրով նախատեսվում են շարժունություններ ԵՊՀ տնտեսագիտության և կառավարման ֆակուլտետի դասախոսների համար (հիմնական կազմ)` 2025/2026 ուստարում 1 շաբաթ դասավանդելու նպատակով (8 ժամ):
Ծրագրի դիմումներն ընդունվում են էլեկտրոնային տարբերակով ԵՊՀ միջազգային կապերի բաժնում (էլհասցե՝ h.mkrtchyan@ysu.am): Նամակի վերնագրի դաշտում խնդրում ենք նշել ERASMUS+, EKA:
Դիմումների ընդունման վերջնաժամկետն է ս.թ. ապրիլի 5-ը՝ ժամը 17:00-ն:
Ստորև ներկայացվում է անհրաժեշտ փաստաթղթերի ցանկը պրոֆեսորադասախոսական կազմի համար (փաստաթղթերը ընդունվում են միայն անգլերեն, pdf տարբերակով)՝

3. Erasmus+ International Credit Mobility: University of Natural Resources and Life Sciences, Vienna, Austria
24.03.2026 - 05.04.2026
Erasmus+ International Credit Mobility: University of Natural Resources and Life Sciences, Vienna, Austria
Within the framework of the Erasmus+ International Credit Mobility action, under the agreement concluded between Yerevan State University and the University of Natural Resources and Life Sciences, Vienna (Austria), mobility opportunities are available for full-time academic staff of the YSU Faculty of Economics and Management to teach (8 hours) for one week during the 2025/2026 academic year.
Applications should be submitted electronically to the YSU Department of International Relations (email: h.mkrtchyan@ysu.am). Please indicate ERASMUS+, EKA in the subject line of the email.