3. «Էրազմուս+» ծրագրի միջազգային կրեդիտային շարժունություն. Կոիմբրայի համալսարան, Պորտուգալիա
«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողության շրջանակում Երևանի պետական համալսարանի և Կոիմբրայի համալսարանի (Պորտուգալիա) միջև կնքված պայմանագրով նախատեսվում են շարժունություններ «Քաղաքագիտություն և քաղաքակրթություն», «Սոցիալական աշխատանք» և «Հոգեբանություն» մասնագիտություններով բակալավրիատի և մագիստրատուրայի ուսանողների համար` 2026/2027 ուստարվա 1-ին կիսամյակում 4 ամիս ժամկետով ուսանելու նպատակով:
Առավել մանրամասն տեղեկություններ ֆինանսավորման և «Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության ծրագրի մասին հնարավոր է գտնել «Էրազմուս+» ազգային գործակալության կայքէջում:
Ծրագրի դիմումները ընդունվում են ԵՊՀ միջազգային կապերի բաժնում՝ էլեկտրոնային տարբերակով (էլհասցե՝ mnatsakanyan@ysu.am):
Դիմումների ընդունման վերջնաժամկետն է ս.թ. ապրիլի 20-ը՝ ժամը 17:00-ն:
Ստորև ներկայացվում է անհրաժեշտ փաստաթղթերի ցանկը ուսանողների համար (փաստաթղթերը ընդունվում են միայն անգլերեն՝ PDF տարբերակով).
1. ուսումնառության համաձայնագիր (Learning Agreement for Studies) (https://erasmus-plus.ec.europa.eu/document/higher-education-learning-agreement-for-studies-ka171-editable-version )
3. ինքնակենսագրական (CV)՝ «Europass» ձևաչափով (https://europass.cedefop.europa.eu/),
6. ակադեմիական տեղեկագիր (տեղեկագիրը պետք է թարգմանված և վավերացված լինի ԵՊՀ միջազգային կապերի բաժնի կողմից։ (Անհրաժեշտ է հայերեն տարբերակը հնարավորինս սեղմ ժամկետում ստանալ ֆակուլտետի գրասենյակից և այնուհետև ներկայացնել Միջազգային կապերի բաժին՝ թարգմանության և վավերացման նպատակով))։

Within the framework of the Erasmus+ International Credit Mobility action, under the agreement concluded between Yerevan State University and the University of Coimbra (Portugal), mobility opportunities are available for bachelor's and master's students majoring in Political Science and Public Administration, Social Work, and Psychology to study for a period of 4 months during the first semester of the 2026/2027 academic year.
Applications are accepted electronically via the YSU Department of International Relations (email: mnatsakanyan@ysu.am).
Application deadline: April 20, 2026, at 17:00
Below is the list of required documents for students (documents must be submitted in English, in PDF format):
Motivation letter,
Certificate of enrollment at YSU,
Academic transcript (must be translated and certified by the YSU Department of International Relations. The Armenian version should be obtained from the faculty office as soon as possible and then submitted to the Department of International Relations for translation and certification).