3. Ուսուցիչների վերապատրաստման հրավեր
Երևանի պետական համալսարանը «ERASMUS+»-ի «PROVE» նախագծի շրջանակում անցկացնում է ուսուցիչների վերապատրաստում՝ արժեքների և գիտելիքների վրա հիմնված կրթության (VaKE) մոտեցմամբ։ Վերապատրաստման շրջանակում ուսուցիչներին ներկայացվելու է երկընտրանքների (դիլեմաների) քննարկման նոր մոտեցում, որտեղ բացի գիտելիքներից ու հմտություններից՝ կարևորվում է նաև արժեքային բաղադրիչը։
Վերապատրաստմանը մասնակցելու հնարավորություն ունեն հասարակագիտական առարկաներ և լեզուներ դասավանդող ուսուցիչները։ Վերապատրաստումն անցկացվելու է ԵՊՀ Սարգիս և Մարի Իզմիրլյանների անվան գրադարանի մասնաշենքի PRINTeL լսարանում (603) մայիսի 6-ին, 7-ին և 8-ին՝ ժամը 15։00-18։00-ն։
Վերապատրաստման ավարտին ուսուցիչները կստանան մասնակցության հավաստագիր (եթե մասնակցել են եռօրյա դասընթացին)։ Ծախսերը հոգում է Եվրամիության կողմից ֆինանսավորվող «ERASMUS+»-ի «PROVE» նախագիծը։ Տրասնպորտային ծախսերի փոխհատուցում նախատեսված չէ։
Եռօրյա վերապատրաստմանը կարող է մասնակցել մինչև 25 ուսուցիչ (տեղերը լրանալուն պես գրանցումը կփակվի)։ Ցանկացողները կարող են գրանցվել՝ անցնելով հետևյալ հղումով։

3. Call for Teacher Training Applications
Yerevan State University (YSU), within the framework of the ERASMUS+ PROVE project, is organizing a teacher training program based on the Values and Knowledge Education (VaKE) approach.
The training will introduce participants to a new method of discussing dilemmas, emphasizing not only knowledge and skills but also the value-based component of education.
Teachers of social sciences and languages are eligible to apply.
The training will take place at the PRINTeL classroom (Room 603) in the YSU Sarkis and Marie Izmirlian Library building on May 6, 7, and 8, from 15։00 to 18։00.
Upon completion of the training, participants who attend all three days will receive a certificate of participation. All training costs are covered by the European Union-funded ERASMUS+ PROVE project. Transportation expenses will not be reimbursed.
Participation is limited to 25 teachers. Registration will close once all places are filled.
Interested applicants can register via the following link.
For further inquiries, please contact Serob Khachatryan, lecturer at the YSU Faculty of Philosophy and Psychology.