3. «Ցո՛ւյց տուր քո տաղանդը Իտալիայում» կրթաթոշակային ծրագրին մասնակցելու հնարավորություն
ՀՀ-ում Իտալիայի Հանրապետության դեսպանությունը հայտարարում է օտարերկրյա ուսանողների համար նախատեսված «Ցո՛ւյց տուր քո տաղանդը Իտալիայում» («Invest Your Talent in Italy») կրթաթոշակային ծրագրի՝ 2026–2027 ուսումնական տարվա հայտերի ընդունման մեկնարկի մասին։
Ծրագիրը յուրաքանչյուր տարի տրամադրում է կրթաթոշակներ մագիստրոսական և հետբուհական ծրագրերի համար հետևյալ ոլորտներում՝
• ինժեներիա և առաջատար տեխնոլոգիաներ,
• ճարտարապետություն և դիզայն,
• տնտեսագիտություն և կառավարում։
Դասընթացներն ամբողջությամբ անցկացվում են անգլերենով, սակայն յուրաքանչյուր ուսանողի ծրագրում ներառված է նաև իտալերենի և իտալական մշակույթի ուսուցում, ինչպես նաև պարտադիր պրակտիկա Իտալիայի որևէ ընկերությունում կամ տվյալ տարածաշրջանը ներկայացնող առևտրային կազմակերպությունում։

3. Call for Applications: Invest Your Talent in Italy Scholarship Program
The Embassy of the Republic of Italy in the Republic of Armenia announces the call of applications for the Invest Your Talent in Italy scholarship program for international students for the 2026–2027 academic year.
The program offers scholarships for Master's degrees and Postgraduate courses in the fields of Engineering and Advanced Technologies, Architecture and Design, Economics and Management.
The courses are taught entirely in English, but each student's program includes the study of Italian language and culture and a mandatory internship in an Italian company or trade association representative of the region.