3. «Էրազմուս+» ծրագրի միջազգային կրեդիտային շարժունություն․ Գաբրիել դը Անունցոյի անվան համալսարան, Իտալիա
«Էրազմուս+» ծրագրի միջազգային կրեդիտային շարժունություն․ Գաբրիել դը Անունցոյի անվան համալսարան, Իտալիա
«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողության շրջանակում Երևանի պետական համալսարանի և Իտալիայի Գաբրիել դը Անունցոյի անվան համալսարանի (Իտալիա) միջև կնքված պայմանագրով նախատեսվում են շարժունություններ բակալավրիատի և մագիստրատուրայի ուսանողների համար` 2026/2027 ուստարվա 1-ին կիսամյակում ուսանելու նպատակով:
Անգլերենի/իտալերենի գերազանց իմացությունը պարտադիր է:
Ծրագրի դիմումներն ընդունվում են ԵՊՀ միջազգային կապերի բաժնում էլեկտրոնային տարբերակով (էլհասցե՝ mnatsakanyan@ysu.am: Նամակի վերնագրի դաշտում անհրաժեշտ է նշել Erasmus+, G. d’Annunzio):

27.04.2026 - 10.05.2026
Within the framework of the Erasmus+ International Credit Mobility action, under the agreement concluded between Yerevan State University and the Gabriele d'Annunzio University (Italy), mobility opportunities are available for bachelor's and master's students of YSU to study during the first semester of the 2026/2027 academic year.
Excellent knowledge of English and/or Italian is required.
Applications should be submitted electronically to the YSU Department of International Relations (email: mnatsakanyan@ysu.am). Please indicate Erasmus+, G. d'Annunzio in the subject line of the email.
Application deadline: May 10, 2026, at 17:00
The list of required documents for applicants is provided below (documents must be submitted in English only, in PDF format):