3. «Էրազմուս+» ծրագրի միջազգային կրեդիտային շարժունություն. Բրյուսելի ազատ համալսարան, Բելգիա
«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողության շրջանակում Երևանի պետական համալսարանի և Բրյուսելի ազատ համալսարանի (Բելգիա) միջև կնքված պայմանագրով նախատեսվում են շարժունություններ Ֆիզիկայի ինստիտուտի ուսանողների համար` 2026-2027 ուստարվա 1-ին կիսամյակում 2 ամիս ժամկետով պրակտիկա անցնելու նպատակով։
Ծրագրով դրամաշնորհառուներին տրամադրվում է անհատական կրթաթոշակ, ինչպես նաև ճանապարհածախսը:
Մանրամասն տեղեկություն ֆինանսավորման և «Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության ծրագրի մասին հնարավոր է գտնել «Էրազմուս+» ազգային գործակալության կայքէջում։
Ծրագրի դիմումներն ընդունվում են էլեկտրոնային տարբերակով ԵՊՀ միջազգային կապերի բաժնի international@ysu.am էլհասցեի միջոցով։ Նամակի վերնագրի դաշտում անհրաժեշտ է նշել Erasmus+, VUB:

03.06.2026 - 07.06.2026
Within the framework of the Erasmus+ International Credit Mobility action, under the agreement signed between Yerevan State University and Vrije Universiteit Brussel, Belgium, mobility opportunities are available for students from the Institute of Physics to undertake a two-month traineeship during the first semester of the 2026–2027 academic year.
Excellent command of English is required.
Applications should be submitted electronically to the YSU Department of International Relations at international@ysu.am. The subject line of the email should indicate: Erasmus+, VUB.
The application deadline is June 7 of this year, at 17:00.
The list of required documents is provided below. Documents are accepted only in English and in PDF format: