3. Մինչև 2 միլիոն ՀՀ դրամի աջակցություն և կրթություն արտերկրում․ նոր հնարավորություն ԵՊՀ ուսանողների համար
08.06.2026 - 08.06.2026
Մինչև 2 միլիոն ՀՀ դրամի աջակցություն և կրթություն արտերկրում․ նոր հնարավորություն ԵՊՀ ուսանողների համար
Երևանի պետական համալսարանն արդեն չորրորդ տարին անընդմեջ միանում է «Ինեկոբանկը քո կողքին. ապագան՝ ավելի մեծ հնարավորություններով» նախաձեռնության շրջանակում իրականացվող կրթության աջակցության ծրագրին։
2023 թվականին մեկնարկած ծրագրին նախորդ երկու տարիների ընթացքում ԵՊՀ-ից դիմել են հարյուրավոր ուսանողներ․ նրանցից շատերը հաղթող են ճանաչվել և օգտվել կրթության ֆինանսավորման հնարավորություններից։
Ընդհանուր առմամբ, 2023-2025 թվականներին հինգ հազարից ավելի ուսանողներ մասնակցել են բանկում կազմակերպվող մրցութային փուլերի: 223 հաղթողներից 170-ը ստացել են միանվագ 300․000 ՀՀ դրամ կրթաթոշակ, 25-ը ստացել են բակալավրի և մագիստրատուրայի կրթության 100% ֆինանսավորում, իսկ 28-ը՝ Ֆրանսիայում, Նիդեռլանդներում, ԱՄՆ-ում, Կանադայում, Մեծ Բրիտանիայում, Իսպանիայում և այլ պետություններում մասնակցել են կարճաժամկետ դասընթացների։
2026-ին ծրագիրն ավելի ընդգրկուն է և իրականացվելու է «Ինեկո կամպուս. ապագան՝ կրթությամբ և գիտելիքով» ծրագրով։ Այն ունի հետևյալ բաղադրիչները՝
• 150 ուսանողի միանվագ կրթաթոշակի տրամադրում․
1 ուսանողին՝ 200․000 ՀՀ դրամ
• 15 ուսանողի բարձրագույն կրթության ֆինանսավորում․
1 ուսանողին՝ մինչև 1․000․000 ՀՀ դրամ
• 10 ուսանողի համար արտերկրում կազմակերպվող կարճաժամկետ կրթություն․
1 ուսանողին՝ 2․000․000 ՀՀ դրամ
«Ինեկոբանկը քո կողքին» նախաձեռնության շրջանակում իրականացվող «Ինեկո կամպուս» կրթական ծրագրի մանրամասներին հնարավոր է ծանոթանալ՝ անցնելով հետևյալ հղումով՝ Ինեկոբանկը քո կողքին | INECOBANK

For the fourth consecutive year, Yerevan State University (YSU) has joined the education support program implemented within the framework of the "Inecobank - By Your Side: A Future Full of Opportunities" initiative.
Since its launch in 2023, hundreds of YSU students have applied to the program over the past two years, with many recognized as winners and benefiting from educational funding opportunities.
In total, more than 5,000 students participated in the competitive stages organized by the bank between 2023 and 2025. Out of 223 winners, 170 received a one-time scholarship of AMD 300,000, 25 received 100% funding for bachelor's and master's degree studies, and 28 participated in short-term training programs in France, the Netherlands, the United States, Canada, the United Kingdom, Spain, and other countries.
In 2026, the program will be expanded and implemented under the title "Ineco Campus: A Future Through Education and Knowledge." It includes the following components:
One-time scholarships for 150 students: AMD 200,000 per student
Full higher education funding for 15 students: up to AMD 1,000,000 per student
Short-term education abroad for 10 students: up to AMD 2,000,000 per student
Further details on the "Ineco Campus" educational program implemented within the framework of the "Inecobank - By Your Side" initiative are available here.