3. Սերբերենի դասընթաց Երևանի պետական համալսարանում
Երևանի պետական համալսարանի և ՀՀ-ում Սերբիայի Հանրապետության դեսպանության համագործակցության շրջանակում համալսարանում կշարունակվեն անցկացվել սերբերենի դասընթացներ։
Ներկայում բաց է դիմումների ընդունումը հետևյալ մակարդակների դասընթացների համար․
• A1 մակարդակ (սկսնակների դասընթաց)
Բաց է բոլոր այն ուսանողների համար, որոնք ցանկանում են սկսել սերբերենի ուսումնասիրությունը։
• B1 մակարդակ
Նախատեսված է այն ուսանողների համար, որոնք արդեն ունեն սերբերենի նախնական գիտելիքներ։
Դասընթացին մասնակցելու հնարավորություն ունեն նաև այն ուսանողները, որոնք հաջողությամբ ավարտել են նախորդ տարվա A2 մակարդակի սերբերենի դասընթացը։
Դասընթացները կանցկացվեն առցանց, շաբաթական երկու անգամ և անվճար։
Դիմելու հնարավորություն ունեն Հայաստանի Հանրապետության բարձրագույն ուսումնական հաստատությունների ուսանողները։
Դասընթացով հետաքրքրված ուսանողներին խնդրում ենք մինչև ս․թ․ հունիսի 24-ը ուղարկել իրենց ինքնակենսագրականը (CV) և ուսանողական քարտի (կամ համարժեք փաստաթղթի) սքանավորված տարբերակը հետևյալ էլեկտրոնային հասցեին՝ ani.poghosyan@ysu.am։

11.06.2026 - 24.06.2026
Within the framework of cooperation between Yerevan State University and the Embassy of the Republic of Serbia in Armenia, Serbian language courses will continue to be offered at the university.
Applications are currently open for the following course levels:
• A1 level (beginner course)
Open to all students who wish to begin learning Serbian.
• B1 level
Designed for students with basic knowledge of Serbian. Students who completed the A2-level Serbian course in the previous year are also eligible to apply.
The courses will be conducted online, twice a week, and free of charge.
Students from higher education institutions of the Republic of Armenia are eligible to apply.
Interested students are required to send their CV and a scanned copy of their student ID card (or an equivalent document) to ani.poghosyan@ysu.am by June 24.