Ս․թ․ հոկտեմբերի 17-ին Երևանի պետական համալսարանում կանցկացվի «TOPIK 2026» կորեերենի իմացությունը ստուգող քննությունը, որը կազմակերպվում է Կորեայի Հանրապետության կրթության նախարարության ենթակայությամբ գործող Միջազգային կրթության ազգային ինստիտուտի (NIIED) և Ռուսաստանի Դաշնությունում Կորեայի Հանրապետության դեսպանության համակարգմամբ։
«TOPIK»-ը կորեերենի իմացության միջազգային պաշտոնական հավաստագրման քննություն է, որի վկայականը լայնորեն կիրառվում է Կորեայի Հանրապետությունում կրթական ծրագրերի, կրթաթոշակների, աշխատանքի և ակադեմիական ընդունելությունների գործընթացներում։
Հայաստանում «TOPIK» քննությունն անցկացվում է տարին մեկ անգամ և կորեերենի իմացության մակարդակը պաշտոնապես գնահատելու և հավաստագրելու եզակի հնարավորություն է։
Այս տարի ԵՊՀ-ում կայանալիք քննությանը մասնակցելու համար անհրաժեշտ է գրանցվել մինչև ս․թ․ հունիսի 30-ը։
Քննության մասնակցությանը վճարը 20 000 ՀՀ դրամ է։
Քննության գրանցման կարգի և անհրաժեշտ փաստաթղթերի վերաբերյալ ամբողջական ուղեցույցին հնարավոր է ծանոթանալ՝ անցնելով հետևյալ հղումներով՝

On October 17 this year, the TOPIK 2026 Korean Language Proficiency Exam will be held at Yerevan State University. The examination is coordinated by the National Institute for International Education (NIIED) of the Republic of Korea's Ministry of Education and the Embassy of the Republic of Korea in the Russian Federation.
TOPIK (Test of Proficiency in Korean) is an official international certification exam that assesses Korean language proficiency. The certificate is widely used in the Republic of Korea for educational programs, scholarships, employment opportunities, and academic admissions.
In Armenia, the TOPIK exam is held once a year and provides a unique opportunity to formally assess and certify Korean language proficiency.
This year, registration for the exam at YSU is open until June 30. The participation fee is 20,000 AMD.
Full guidelines on registration procedures and required documents are available via the following links: