3. «Նանոբժշկության համաշխարհային խորհրդաժողով» («World Congress on Nanomedicine»). մասնակցության հրավեր
21.07.2026 - 21.07.2026
«Նանոբժշկության համաշխարհային խորհրդաժողով» («World Congress on Nanomedicine»). մասնակցության հրավեր
Նանոբժշկության միջազգային ընկերությունը (International Society for Nanomedicine) և Դելիի համալսարանի նանոբժշկության ինստիտուտը ս.թ. սեպտեմբերի 27–30-ը համատեղ կազմակերպում են «Նանոբժշկության համաշխարհային խորհրդաժողով» («World Congress on Nanomedicine»):
Միջոցառումն անցկացվելու է Նոբելյան մրցանակի դափնեկիր, պրոֆեսոր Ռոջեր Դ. Կորնբերգի նախագահությամբ՝ համախմբելով ոլորտի ավելի քան երկու հազար գիտնականների, երիտասարդ հետազոտողների և մասնագետների աշխարհի տարբեր երկրներից։
Կազմակերպիչները խրախուսում են պրոֆեսորադասախոսական անձնակազմի, երիտասարդ գիտնականների, հետազոտողների, ուսանողների և համալսարանականների մասնակցությունը։
Հնարավոր մասնակցության մասին հայտնել ԵՊՀ միջազգային համագործակցության վարչություն (international@ysu.am)` ՀՀ ԱԳՆ փոխանցելու նպատակով։

3. Invitation to Participate in World Congress on Nanomedicine
The International Society for Nanomedicine and the Institute of Nano Medical Sciences at the University of Delhi will jointly organize the World Congress on Nanomedicine from September 27 to 30, 2026.
The congress will be chaired by Nobel laureate Professor Roger D. Kornberg and will bring together more than 2,000 scientists, early-career researchers and professionals from around the world.
The organizers encourage academic staff, early-career scientists, researchers, students and other members of the university community to participate.
Those interested in participating are requested to inform the YSU International Cooperation Office at international@ysu.am so that the information can be forwarded to the Ministry of Foreign Affairs of Armenia.