Խաչատուր Աբովյանի անվան հայկական պետական մանկավարժական համալսարանի հունգարական կենտրոնում ս.թ. սեպտեմբերի 7-ից մեկնարկում է հունգարերենի անվճար դասընթաց, որին կարող են մասնակցել համալսարանական ուսանողներ։
Դասընթացի շրջանակում մասնակիցները հնարավորություն կունենան զարգացնելու հունգարերենի իմացությունը, ծանոթանալու հունգարական մշակույթին և կրթական հնարավորություններին, ինչպես նաև տեղեկանալու Հունգարիայում ուսանելու և կրթաթոշակային ծրագրերին դիմելու հնարավորությունների մասին։
Դասերը կկազմակերպվեն երկուշաբթի և չորեքշաբթի կամ երեքշաբթի և հինգշաբթի օրերին՝ ժամը 18:10–19:10, ՀՊՄՀ 402 լսարանում (Տիգրան Մեծի 17):

A free Hungarian language course will begin on September 7 this year at the Hungarian Center of Khachatur Abovian Armenian State Pedagogical University. The course is open to university students.
Participants will have the opportunity to improve their Hungarian language skills, learn about Hungarian culture and educational opportunities, and receive information about studying in Hungary and applying for scholarship programs.
Classes will be held on Mondays and Wednesdays or Tuesdays and Thursdays, from 18:10 to 19:10, in Room 402 at ASPU (17 Tigran Mets Avenue).