AI Conf Armenia 2023
Ողջունում ենք Ձեզ արդեն ամենամյա դարձած AI Conf Armenia-ի շրջանակներում, որն այս տարի կանցկացվի «AI հեղափոխությունը և կարիերան» խորագրով։
💡Այս անգամ մեր ուշադրության կենտրոնում Արհեստական բանականության հեղափոխությունն է և նոր հնարավորությունների ալիքը, որն այն բերում է իր հետ:
Միասին բացահայտելու ենք Արհեստական բանականության անծայրածիր աշխարհը, Generative AI-ի, ChatGPT-ի և այլ համակարգերի զարգացումները, դրանց կիրառումներն ու հեռանկարները Հայաստանում։
Կոնֆերանսը նախատեսված է մաթեմատիկայի, ֆիզիկայի և համակարգչային գիտությամբ մասնագիտացող ուսանողների, երիտասարդ հետազոտողների, արհեստական բանականության ոլորտի մասնագետների, ինչպես նաև բոլոր այն անձանց համար, ովքեր հետաքրքրված են տվյալ ոլորտում առաջատար հայկական ընկերությունների ձեռքբերումներով:
Ձեզ սպասվում են 👇
• Բացահայտումներով լի ելույթներ արհեստական բանականության հեղափոխության և առաջիկա զարգացումների վերաբերյալ
• Բացառիկ ակնարկներ YSU-Krisp AI լաբորատորիայի հետազոտական նախագծերից
• Տեղական ընկերությունների AI նախագծերի և հաջողության պատմությունների ներկայացումներ
• Պանելային քննարկումներ աշխատաշուկայում AI-ի դերի աճի և աշխատանքում AI գործիքների (օր․՝ ChatGPT, LangChain) արդյունավետ կիրառությունների մասին
📅 Հունիսի 23, 11:00 - 17:30
📍 ԵՊՀ Մեծ Կոնֆերանս Դահլիճ (Երևան, Ալեք Մանուկյան 1)
Կոնֆերանսի մուտքն ազատ է՝ պարտադիր գրանցումով։
Մասնակցության համար անհրաժեշտ է նախապես գրանցվել (տեղերը սահմանափակ են)։
🤝 Կազմակերպիչներ՝ Krisp և ԵՊՀ
🤝 Կազմակերպչական գործընկեր՝ Skill Event Marketing Company
🤝 Գործընկերներ՝ Picsart, 10Web, Yandex և PMI
————————
2022-ին Krisp-ը և Երևանի պետական համալսարանը համատեղ բացվող AI Lab-ի շրջանակներում նախաձեռնեցին AI Conf Armenia՝ Արհեստական բանականության թեմայով Հայաստանում առաջին կենֆերանսը։
Կոնֆերանսն ամենամյա է և նպատակ ունի քննարկել AI-ի միջազգային միտումներն ու հեռանկարները և նպաստել Հայատանում ոլորտի զարգացմանը։

AI Conf Armenia 2023
Our greetings to you at the already annual AI Conf Armenia, which will be held under the theme of 'AI Revolution and Career' this year.
💡This time, we focus on the AI revolution and the wave of opportunities it brings.
Together we will discover the endless world of AI, the developments of Generative AI, ChatGPT, and other systems, their applications, and perspectives in Armenia.
We have tailored conference for students of mathematics, physics, and computer science, young researchers, experts in the field of artificial intelligence, as well as anyone with an interest in the latest AI advancements by leading companies in Armenia.
Here’s what’s in store 👇
• Insightful speeches on the AI revolution and recent developments
• Exclusive peeks into research projects at the YSU-Krisp AI Lab
• Showcases of local companies’ AI projects, achievements, and demos
Engaging in panel discussions around the rise of AI in the job market and effective AI applications in your job
📅 June 23, 11:00 – 17:30
📍 June 23, 11:00 – 17:30 YSU Large Conference Hall (Yerevan, Alek Manukyan 1)
Entrance to the conference is free; however, registration is mandatory.
To participate, please register using the following link:
Spaces are limited and will be granted on a first come first served basis. The working language is Armenian.
🤝 Organizers: Krisp and YSU
🤝 Organizational partner: Skill Event Marketing Company
🤝 Partners: Picsart, 10Web, Yandex and PMI
————————
In 2022, Krisp and Yerevan State University launched AI Conf Armenia, the inaugural conference on Artificial Intelligence in Armenia, as part of their jointly established AI Lab.
The conference is held annually with the aim of discussing international trends and perspectives in AI, while also contributing to the development of the field in Armenia.