Տեսական և կիրառական հոգեբանության արդի հիմնախնդիրները
Երևանի պետական համալսարանի ընդհանուր հոգեբանության ամբիոնի, ԵՊՀ հոգեբանության գիտահետազոտական կենտրոնի և Հայաստանի հոգեբանների միության մասնագիտական ՀԿ-ի համատեղ նախաձեռնությամբ ս.թ. հոկտեմբերի 10-12-ը  կանցկացվի «Տեսական և կիրառական հոգեբանության արդի հիմնախնդիրները» խորագրով միջազգային 10-րդ գիտաժողովը:
Գիտաժողովի նպատակներն են՝
• համախմբել աշխարհում հայտնի հոգեբան գիտնականներին,
• հոգեբանական հանրությանը ծանոթացնել ժամանակակից հոգեբանության մարտահրավերներին և արդի հիմնախնդիրներին,
• նպաստել տարբեր երկրներում գործող հոգեբանական դպրոցների ներկայացուցիչների հետ փորձի փոխանակմանը և մասնագիտական կապերի, ինչպես նաև համագործակցային եզրերի ընդլայնմանը:
Գիտաժողովին մասնակցելու են 10 երկրների ավելի քան 50 առաջատար գիտնականներ:
Գիտաժողովի շրջանակում կանցկացվեն պանելային ելույթներ, նստաշրջաններ, սեմինարներ և ստենդային զեկույցներ:

Current Issues in Theoretical and Applied Psychology
From October 10-12, 2025, the 10th International Conference titled "Current Issues in Theoretical and Applied Psychology" will be held, organized jointly by the Chair of General Psychology at Yerevan State University (YSU), YSU Research Center of Psychology, and the "PUA" Professional NGO.
The main objectives of the conference are to:
Bring together renowned psychologists and scholars from around the world,
Introduce the psychological community to the contemporary challenges and current issues in psychology,
Promote the exchange of experiences between representatives of psychological schools from different countries and expand professional networks and collaborative opportunities.