Մաթեմատիկական անալիզ և դիֆերենցիալ հավասարումներ
Երևանի պետական համալսարանը հրավիրում է գիտնականների և երիտասարդ հետազոտողների՝ մասնակցելու «Մաթեմատիկական անալիզ և դիֆերենցիալ հավասարումներ» թեմայով միջազգային գիտաժողովին։
Գիտաժողովի նպատակն է ստեղծել մասնագիտական հարթակ՝ մաթեմատիկական անալիզի և դիֆերենցիալ հավասարումների ոլորտներում արդի հիմնախնդիրների քննարկման, նոր արդյունքների և ժամանակակից մեթոդների ներկայացման, ինչպես նաև դրանց կիրառման հնարավորությունների դիտարկման համար՝ խթանելով միջազգային գիտական համագործակցությունը։
Մասնակցության հայտերի ընդունում
Գիտաժողովին մասնակցել ցանկացողները մինչև ս․թ․ ապրիլի 30-ը պետք է armenia.conference@gmail.com էլհասցեին ուղարկեն հետևյալ տեղեկությունները.

Mathematical Analysis and Differential Equations
Yerevan State University invites researchers and young scientists to participate in the International Scientific Conference “Mathematical Analysis and Differential Equations”.
The conference aims to provide a platform for discussing contemporary problems, presenting new results and modern methods, and exploring their applications in various theoretical and applied fields, while strengthening international scientific cooperation.
Submission of Applications
Those wishing to participate are requested to submit by April 30, 2026 to armenia.conference@gmail.com: