Սոցիալական աշխատանքի էկոհամակարգը Հայաստանում
Երևանի պետական համալսարանի, ԵՊՀ կիրառական սոցիոլոգիայի գիտահետազոտական լաբորատորիայի և Հայաստանի սոցիալական աշխատողների ասոցիացիայի նախաձեռնությամբ ս․թ․ մարտի 27-29 կանցկացվի «Սոցիալական աշխատանքի էկոհամակարգը Հայաստանում» խորագրով համահանրապետական գիտաժողովը, որի նպատակն է ակադեմիական հարթակում քննարկել սոցիալական աշխատանքի շահակիրների համագործակցության ձևաչափերը, սոցիալական բարեփոխումները, բավարար արձագանք չստացած սոցիալական հիմնախնդիրները, սոցիալական ծառայությունների արդյունավետության գնահատումը և ոլորտի զարգացման հեռանկարները։
Գիտաժողովին մասնակցելու հնարավորություն ունեն սոցիալական աշխատողներ, հետազոտողներ, գիտնականներ, քաղաքականություն մշակողներ և քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչներ։
Բոլոր հետաքրքրված մասնագետներին խնդրում ենք գիտաժողովին մասնակցելու հայտն ուղարկել մինչև ս․թ․ մարտի 19 yulianamelkumyan@ysu.am և antonyan.mira@gmail.com էլհասցեներին: Հայտը պետք է ներառի՝
1. մասնակցի մասին հակիրճ տվյալներ (մինչև 50 բառ),
2. ո՞ր աշխատարանի քննարկմանը կցանկանա մասնակցել:
Մասնակցության հայտ ներկայացրած մասնագետներին կուղարկվի գիտաժողովի օրակարգը էլփոստի միջոցով մինչև ս․թ․ մարտի 25-ը: Մասնակիցների ավտոբուսով տեղափոխումը, գիշերակացը և սնունդը Ծաղկաձորում մարտի 27-29 կֆինանսավորի հրավիրող կողմը։

The Ecosystem of Social Work in Armenia
Initiated by Yerevan State University, the YSU Applied Sociology Research Laboratory, and the Armenian Association of Social Workers, a nationwide conference titled "The Ecosystem of Social Work in Armenia" will be held from March 27-29. The objective of the conference is to provide an academic platform to discuss cooperation formats among social work stakeholders, social reforms, social issues that have not received sufficient response, the evaluation of social service effectiveness, and the development prospects of the sector.
Social workers, researchers, scientists, policymakers, and representatives of civil society are invited to participate.
All interested specialists are requested to submit their application for participation by March 19 to the following email addresses: yulianamelkumyan@ysu.am and antonyan.mira@gmail.com. The application must include:
1. Brief information about the participant (up to 50 words).
2. The specific workshop discussion they wish to join.
The conference agenda will be sent via email to applicants by March 25. The inviting party will finance the participants' bus transportation, overnight accommodation, and meals in Tsaghkadzor from March 27-29.