3. «Բազմալեզու և բազմամշակույթ կրթություն. քաղաքականություն և հմտություններ» խորագրով միջազգային գիտաժողով ԵՊՀ-ում
24.05.24 - 25.05.24
«Բազմալեզու և բազմամշակույթ կրթություն. քաղաքականություն և հմտություններ» խորագրով միջազգային գիտաժողով ԵՊՀ-ում
Ս.թ. մայիսի 24-ին և 25-ին՝ ժամը 09։30-ին, ԵՊՀ գիտական խորհրդի նիստերի դահլիճում տեղի կունենա «Բազմալեզու և բազմամշակույթ կրթություն. քաղաքականություն և հմտություններ» («International Conference on Multilingual and Multicultural Learning: Policies and Practices») խորագրով միջազգային գիտաժողովը:
Գիտաժողովին կմասնակցեն արտասահմանյան առաջատար բուհերի և գիտական հաստատությունների շուրջ 30 մասնագետներ։ Զեկուցումներով հանդես կգան Լոնդոնի համալսարանական քոլեջի և Օսլոյի համալսարանի լեզվաբանները:

3. International Conference on Multilingual and Multicultural Learning: Policies and Practices at YSU
24.05.24 - 25.05.24
International Conference on Multilingual and Multicultural Learning: Policies and Practices at YSU
On May 24 and 25, this year, at 09:30 a.m., in the YSU Academic Council Session Hall, an international conference titled "Multilingual and Multicultural Learning: Policies and Practices" will be held.
About 30 specialists from leading foreign universities and scientific institutions will participate in the conference. Linguists from University College London and the University of Oslo will deliver reports.