3. «Իսպանական մշակույթը և Իսպանիայի ժողովրդավարական ու եվրոպական կերտումը. հաղորդակցություն, գրականություն, թատրոն, կինո, երաժշտություն» խորագրով իսպանական մշակույթի եռօրյա դասընթաց ԵՊՀ-ում
24.06.24 - 26.06.24
«Իսպանական մշակույթը և Իսպանիայի ժողովրդավարական ու եվրոպական կերտումը. հաղորդակցություն, գրականություն, թատրոն, կինո, երաժշտություն» խորագրով իսպանական մշակույթի եռօրյա դասընթաց ԵՊՀ-ում
Ս․թ․ հունիսի 24-26-ը՝ ժամը 10։00-ին, ԵՊՀ եվրոպական լեզուների և հաղորդակցության ֆակուլտետի 505 լսարանում կանցկացվի «Իսպանական մշակույթը և Իսպանիայի ժողովրդավարական ու եվրոպական կերտումը. հաղորդակցություն, գրականություն, թատրոն, կինո, երաժշտություն» խորագրով իսպանական մշակույթի եռօրյա դասընթացը։
Իսպանական մշակույթի դասընթացը կվարեն Մադրիդի Կոմպլուտենսե համալսարանի տարբեր ֆակուլտետների անվանի 5 դասախոսներ:
Դասընթացի ավարտին մասնակիցները կպարգևատրեն մասնակցության վկայականներով երկու համալսարաններից:
Դասընթացին ներկա կլինեն ՀՀ-ում Իսպանիայի դեսպանատան գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Քրիստինա Կոնեսան, բարձրագույն և հանրակրթական ուսումնական հաստատությունների ներկայացուցիչներ, իսպաներենի մասնագետներ, իսպաներեն սովորող ուսանողներ, իսպաներենով և իսպանական մշակույթով հետաքրքրված այլ անձինք:
Դասընթացին գրանցվելու համար անհրաժեշտ է կոնտակտային տվյալներն ուղարկել հետևյալ էլհասցեին՝ complutensecurso@gmail.com։

3-Day Course Titled "Spanish Culture and Spain's Democratic and European Formation: Communication, Literature, Theater, Cinema, Music" at YSU
From June 24-26, this year, at 10:00 am, in auditorium 505 at the YSU Faculty of European Languages and Communication, a three-day course titled "Spanish Culture and Spain's Democratic and European Formation: Communication, Literature, Theater, Cinema, Music" will be held.
The course will be instructed by five renowned lecturers from various faculties of the Complutense University of Madrid.
Upon completion of the course, participants will receive certificates of participation issued by the two universities.
Christina Conesa, Chargé d'affaires of the Spanish Embassy in Armenia, representatives of higher and general education institutions, Spanish language professionals, students studying Spanish, and anyone interested in the Spanish language and culture, will be present at the course.
To register for the course, please provide your contact information via email to: complutensecurso@gmail.com