3. «Մաթեմատիկական անալիզ, դիֆերենցիալ հավասարումներ և կիրառություններ» խորագրով միջազգային գիտաժողով ԵՊՀ-ում
01.07.24 - 06.07.24
«Մաթեմատիկական անալիզ, դիֆերենցիալ հավասարումներ և կիրառություններ» խորագրով միջազգային գիտաժողով ԵՊՀ-ում
Ս․թ․ հուլիսի 1-6-ը՝ ժամը 10։00-ին, ԵՊՀ գիտական խորհրդի նիստերի դահլիճում կանցկացվի «Մաթեմատիկական անալիզ, դիֆերենցիալ հավասարումներ և կիրառություններ» խորագրով միջազգային գիտաժողով։
Գիտաժողովի ընթացքում կքննարկվեն մաթեմատիկայի կարևոր խնդիրները, կառաջադրվեն նոր գաղափարներ ու մեթոդներ և կմատնանշվեն դրանց կիրառման բնագավառները։
Գիտաժողովին ներկա կլինեն ԵՊՀ ռեկտորը, Մաթեմատիկայի ֆակուլտետի դեկանը, ֆիզիկայի ինստիտուտի տնօրենը, Գենտի (Բելգիա) համալսարանի մաթեմատիկայի բաժանմունքի գիտական ղեկավար, գիտաժողովի համանախագահ Մայքլ Ռուժանսկին, գիտաժողովի համաղեկավար, ԵՊՀ Ֆիզիկայի ինստիտուտի բարձրագուն մաթեմատիկայի ամբիոն վարիչ Մարտին Գրիգորյանը և արտերկրի մի շարք հեղինակավոր մաթեմատիկոսներ:

International Conference at YSU: Analysis, PDEs and Applications
From July 1 to July 6, 2024, at 10:00 am, in the YSU Academic Council Session Hall, an international conference titled "Analysis, PDEs and Applications" will be held.
During the conference, important problems of mathematics will be discussed, new ideas and methods will be proposed and the fields of their application will be pointed out.
The conference will be attended by the YSU rector, the dean of the Mathematics Faculty, the director of the Institute of Physics, as well as Michael Ruzhansky, Scientific Head of the Mathematics Department at Ghent University (Belgium) and Co-Chairman of the conference, Martin Grigoryan, Head of the Chair of Higher Mathematics at the YSU Institute of Physics and Co-Leader of the conference, along with esteemed mathematicians from abroad.