3. «Արբիտրաժի ուսուցումը՝ իրավական կրթության կարևոր տարր» խորագրով միջազգային բաց դասախոսություն ԵՊՀ-ում
09:45 - 11:15
«Արբիտրաժի ուսուցումը՝ իրավական կրթության կարևոր տարր» խորագրով միջազգային բաց դասախոսություն ԵՊՀ-ում
Ս․թ․ սեպտեմբերի 5-ին՝ ժամը 9:45-ին, ԵՊՀ Պալեանների անվան դահլիճում կանցկացվի «Արբիտրաժի ուսուցումը՝ իրավական կրթության կարևոր տարր» խորագրով միջազգային բաց դասախոսություն։
Դասախոսությունը վարելու են Համբուրգի համալսարանի (Գերմանիա) պրոֆեսոր Էքարտ Բրոեդերմանը և Երևանի պետական համալսարանի պրոֆեսոր Արմեն Հայկյանցը:
Բանախոսներն անդրադառնալու են արբիտրաժային պայմանագրերի կազմման, հատկապես դրանց շրջանակում նյութական իրավունքի ընտրության, իրավունքի կոլիզիաների հիմնախնդրին, UNIDROIT սկզբունքներին:

3. International Open Lecture at YSU: Arbitration Training as Important Element of Legal Education
On September 5, 2024, at 9:45 am, in YSU Paleans Hall, an international open lecture titled "Arbitration Training as Important Element of Legal Education" will be held.
The lecture will be conducted by Professor Eckart Brodermann from Hamburg University (Germany) and Professor Armen Haykyants from Yerevan State University.
The speakers will address the drafting of arbitration agreements, especially the choice of material law within arbitration frameworks, the conflicts of law, and the UNIDROIT principles.