3. «Եվրոպական ուսումնասիրությունների «ժան Մոնե» գերազանցության կենտրոն. ժողովրդավարություն, մարդու իրավունքներ և անվտանգություն (DeHuRiS)» ծրագրի պաշտոնական մեկնարկը ԵՊՀ-ում
11:00 - 13:30
«Եվրոպական ուսումնասիրությունների «ժան Մոնե» գերազանցության կենտրոն. ժողովրդավարություն, մարդու իրավունքներ և անվտանգություն (DeHuRiS)» ծրագրի պաշտոնական մեկնարկը ԵՊՀ-ում
ԵՊՀ եվրոպական ուսումնասիրությունների կենտրոն, Ռոբերտ Շումանի անվան սրահ
Ս.թ. փետրվարի 27-ին՝ ժամը 11:00-ին, ԵՊՀ եվրոպական ուսումնասիրությունների կենտրոնի Ռոբերտ Շումանի անվան սրահում կմեկնարկի «Եվրոպական ուսումնասիրությունների «ժան Մոնե» գերազանցության կենտրոն. ժողովրդավարություն, մարդու իրավունքներ և անվտանգություն (DeHuRiS)» ծրագիրը:
Միջոցառման ընթացքում կազմակերպվելու է «Զարգացնել ժողովրդավարությունը, մարդու իրավունքները և անվտանգությունը Հայաստանում՝ տարածաշրջանային ցնցումների պայմաններում» թեմայով պանելային քննարկում։
Բացման խոսքով հանդես կգան Հովհաննես Հովհաննիսյանը (ԵՊՀ ռեկտոր), Ֆրենկ Հեսը (Հայաստանում ԵՄ պատվիրակության ներկայացուցիչ):
Միջոցառմանը կմանսակցեն Հայաստանում հավատարմագրված դեսպանությունների, միջազգային և հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ:

3. Official Launch of "Jean Monnet Centre of Excellence in European Studies: Democracy, Human Rights, and Security - DeHuRiS" Project at YSU
11:00 - 13:30
Official Launch of "Jean Monnet Centre of Excellence in European Studies: Democracy, Human Rights, and Security - DeHuRiS" Project at YSU
YSU, Center for European Studies, Robert Schumann Hall
On February 27, 2025, at 11:00 a.m., at the Robert Schuman Hall of the European Studies Center at YSU, the "Jean Monnet Centre of Excellence in European Studies: Democracy, Human Rights, and Security - DeHuRiS" project will be officially launched.
The event will include a panel discussion on the topic "Developing Democracy, Human Rights, and Security in Armenia in the Context of Regional Turmoil."
The opening remarks will be delivered by Hovhannes Hovhannisyan, Rector of Yerevan State University, and Frank Hess, representative of EU Delegation to Armenia.
The event will also be attended by representatives from embassies accredited in Armenia, as well as international and non-governmental organizations.