3. «Հավաքական գործողության հիմքում ընկած սոցիալ-հոգեբանական գործընթացները ռեպրեսիվ համատեքստերում» խորագրով դասախոսություն ԵՊՀ-ում
«Հավաքական գործողության հիմքում ընկած սոցիալ-հոգեբանական գործընթացները ռեպրեսիվ համատեքստերում» խորագրով դասախոսություն ԵՊՀ-ում
ԵՊՀ 8-րդ մասնաշենք, Փիլիսոփայության և հոգեբանության ֆակուլտետ
Ս.թ. մարտի 4-ին՝ ժամը 16:00-ին, ԵՊՀ փիլիսոփայության և հոգեբանության ֆակուլտետում տեղի կունենա «Հավաքական գործողության հիմքում ընկած սոցիալ-հոգեբանական գործընթացները ռեպրեսիվ համատեքստերում» խորագրով դասախոսություն:
Հոգեբանության գիտահետազոտական կենտրոնի «Հանրային գործընթացների ուսումնասիրություններ» գիտական խումբը կհյուրընկալի «Պատկանելություն, ազդելու կարողություն և քաղաքացիական գործողություն. հետհեղափոխական և (հետ)պատերազմական Հայաստանում քաղաքացիության ըմբռնումը սոցիալ-հոգեբանական հայացքով» գիտական դրամաշնորհային ծրագրի միջազգային համաղեկավար, սոցիալական-քաղաքական հոգեբան, Կոնֆլիկտի և բռնության ուսումնասիրությունների միջառարկայական կենտրոնի (Բիլեֆելդի համալսարան, Գերմանիա) պրոֆեսոր Արին Այանյանին:
Դասախոսությունը նախատեսված է ինչպես ուսանողների, այնպես էլ հոգեբանության, սոցիոլոգիայի, քաղաքագիտության և հարակից այլ ոլորտների հետազոտողների համար:

3. Lecture on "The Socio-Psychological Processes Underlying Collective Action in Repressive Contexts" at YSU
Lecture on "The Socio-Psychological Processes Underlying Collective Action in Repressive Contexts" at YSU
YSU 8th building, Faculty of Philosophy and Psychology
On March 4, 2025, at 4:00 p.m., YSU Faculty of Philosophy and Psychology will host a lecture on "The Socio-Psychological Processes Underlying Collective Action in Repressive Contexts."
The "Public Process Studies" research group of the Psychology Research Center will host Professor Arin Ayanyan, international co-director of the research grant project "Belonging, Power to Influence, and Civic Action: The Understanding of Citizenship in Post-Revolutionary and (Post)War Armenia from a Socio-Psychological Perspective", social-political psychologist, and professor at the Center for Conflict and Violence Studies (Bielefeld University, Germany).
The lecture is tailored for students as well as researchers in psychology, sociology, political science, and related fields.