3. ԵՊՀ օլիմպիադա-2025
2025 թ. Երևանի պետական համալսարանի կողմից կազմակերպվող դպրոցականների ամենամյա օլիմպիադան կանցկացվի 2 փուլով:
Ս․թ․ մարտի 29-ին՝ ժամը 11։00-ին, Երևանի պետական համալսարանում և ՀՀ բոլոր մարզերում կանցկացվի դպրոցականների օլիմպիադայի I փուլը։
Ս.թ․ ապրիլի 12-ին՝ ժամը 11։00-ին, Երևանի պետական համալսարանում կանցկացվի դպրոցականների օլիմպիադայի II փուլը, որին կմասնակցեն I փուլի հաղթողները:
Օլիմպիադան կանցկացվի հանրակրթական (մաթեմատիկա, ֆիզիկա, քիմիա, կենսաբանություն, աշխարհագրություն, հայոց պատմություն, հայոց լեզու և գրականություն, ռուսաց լեզու, անգլերեն, գերմաներեն, ֆրանսերեն, ինֆորմատիկա) և լրացուցիչ կրթական (հայոց եկեղեցու պատմություն, տրամաբանություն, սոցիոլոգիա, պետության և իրավունքի հիմունքներ, էկոլոգիայի և կայուն զարգացման հիմունքներ, տնտեսագիտություն) առարկաներից:
Լրացուցիչ կրթական առարկաների օլիմպիադան կանցկացվի մեկ փուլով ս․թ․ ապրիլի 12-ին՝ ժամը 11։00-ին, ԵՊՀ-ում:

3. YSU Olympiad-2025
The annual Olympiad for schoolchildren, organized by Yerevan State University in 2025, will be held in two stages:
On March 29, 2025, at 11:00 a.m., the 1st stage of the Olympiad for schoolchildren will take place at Yerevan State University and in all provinces of the Republic of Armenia.
On April 12, 2025, at 11:00 a.m., the 2nd stage of the Olympiad will be held at Yerevan State University, with participation from the winners of the first stage.
The Olympiad will cover general education subjects (Mathematics, Physics, Chemistry, Biology, Geography, Armenian History, Armenian Language and Literature, Russian Language, English, German, French, and Informatics) as well as additional educational subjects (History of the Armenian Church, Logic, Sociology, Fundamentals of State and Law, Fundamentals of Ecology and Sustainable Development, Economics).
The Olympiad for additional educational subjects will be held in one stage on April 12, 2025, at 11:00 a.m. at Yerevan State University.