3. ԵՊՀ ՈՒԳԸ միջազգային երիտասարդական 11-րդ գիտաժողով
Երևանի պետական համալսարանի ուսանողական գիտական ընկերությունը (ՈՒԳԸ) ս.թ. հոկտեմբերի 6-10 կազմակերպում է միջազգային երիտասարդական 11-րդ գիտաժողովը՝ նվիրված Հայոց ցեղասպանության 110-րդ տարելիցին։
Ս․թ․ հոկտեմբերի 6-ին՝ ժամը 13:30-ին, Կոմիտասի անվան կամերային երաժշտության տանը տեղի կունենա ԵՊՀ ՈՒԳԸ միջազգային երիտասարդական 11-րդ գիտաժողովի բացման հանդիսավոր արարողությունը: Ողջույնի խոսքով հանդես կգան ԵՊՀ ռեկտոր Հովհաննես Հովհաննիսյանը, ՈՒԳԸ նախագահ Սիրանուշ Բաղումյանը, ինչպես նաև հրավիրյալ գործընկերները: Բացման արարողության համերգային ծրագիրը կապահովի ԵՊՀ Շառլ Ազնավուրի անվան մշակույթի կենտրոնը և ոչ միայն:
Գիտաժողովի շրջանակում կանցկացվեն պանելային քննարկումներ, գիտաճանաչողական այցեր, մշակութային հանդիպումներ և այլն:
Գիտաժողովը ուսանողներին, ասպիրանտներին և երիտասարդ գիտնականներին հնարավորություն է ընձեռում ակադեմիական լսարանին ներկայացնելու իրենց գիտական հետազոտության արդյունքները, կատարելագործելու գիտական աշխատանք կատարելու հմտությունները, ինչպես նաև կապեր հաստատելու Հայաստանի և արտերկրի երիտասարդ հետազոտողների հետ:

The Student Scientific Society of Yerevan State University is organizing the 11th International Youth Scientific Conference from October 6-10, 2025, dedicated to the 110th anniversary of the Armenian Genocide.
On October 6, 2025, at 1:30 p.m., in YSU Academic Council Session Hall, the opening ceremony of the 11th International Youth Scientific Conference of YSU SSS will take place. The event will feature welcoming remarks from YSU Rector Hovhannes Hovhannisyan, Director of Student Affairs Center Vahagn Varagyan, President of the Student Scientific Society Siranush Baghumyan, as well as invited partners. The opening ceremony will be accompanied by a concert provided by YSU Charles Aznavour Cultural Center, among others.
The conference will include panel discussions, scientific visits, cultural meetings, and more.
This conference offers undergraduate and graduate students, and young scientists the opportunity to present the results of their research to the academic audience, improve their scientific research skills, and establish connections with young researchers from both Armenia and abroad.