3. «ՄԱԿ մոդել» միջբուհական կրթական սիմուլյացիոն խաղ
Ս․թ․ ապրիլի 14-ին՝ ժամը 14։30-ին, ԵՊՀ գիտական խորհրդի նիստերի դահլիճում կմեկնարկի «ՄԱԿ մոդել» միջբուհական կրթական սիմուլյացիոն խաղը, որը կազմակերպվում է ԵՊՀ միջազգային հարաբերությունների ֆակուլտետի ՈՒԳԸ նախաձեռնությամբ։
Ս.թ. ապրիլի 18-20-ը կանցկացվի «ՄԱԿ մոդել» միջբուհական կրթական սիմուլյացիոն խաղը, որի շրջանակում նախատեսվում է արտագնա նիստ՝ ԵՊՀ Ծաղկաձորի «Համալսարան» ուսումնաարտադրական բազա:
«ՄԱԿ մոդել» կրթական սիմուլյացիոն խաղին կմասնակցեն ԵՊՀ և ՀՀ այլ բուհերի ուսանողները, երիտասարդ հետազոտողները, հրավիրյալ հյուրերը:
Միջոցառումը կանցկացվի մի քանի փուլով, և բոլոր փուլերը հաղթահարած մասնակիցները կմասնակցեն արտագնա կրթական ծրագրին:

On April 14, 2025, at 2:30 p.m., at YSU Academic Council Session Hall, the "UN Model" inter-university educational simulation game will commence, organized by the Student Scientific Society of YSU Faculty of International Relations.
From April 18 to 20, 2025, the "UN Model" inter-university educational simulation game will be held, including an off-site meeting at Tsaghkadzor Training and Production Base of YSU.
The "UN Model" educational simulation game will involve students from YSU and other universities in Armenia, young researchers, along with other guests.
The event will take place in several phases, and participants who successfully complete all phases will join the off-site educational program.