3. ԵՊՀ շրջանավարտների ֆորում
Ս.թ. մայիսի 15-ին և 16-ին Երևանի պետական համալսարանում առաջին անգամ տեղի կունենա ԵՊՀ շրջանավարտների ֆորում, որի նպատակն է ԵՊՀ տարբեր տարիների շրջանավարտների համար ստեղծել հաղորդակցման և համագործակցության հարթակ՝ հնարավորություն ընձեռելով նրանց ներկայացնելու իրենց մասնագիտական փորձն ու ձեռքբերումները, քննարկելու արդիական խնդիրներ, անդրադառնալու Հայաստանի, տարածաշրջանի և համաշխարհային մակարդակով տարբեր ոլորտներում առկա հնարավորություններին ու մարտահրավերներին:
Ֆորումի շրջանակում կանցկացվեն պանելային քննարկումներ, բանախոսություններ, ինչպես նաև կստեղծվի ոչ ֆորմալ պայմաններում միմյանց հետ շփվելու հնարավորություն։
Քննարկումներն ու բանախոսությունները կանցկացվեն հետևյալ թեմատիկ ուղղություններով՝
• ֆիզիկական աշխարհ,
• տիեզերք և տեխնոլոգիաներ,
• հասարակություն և տնտեսություն,
• լեզու, մշակույթ, պատմություն և ավանդույթ։
Մասնակցելու համար անհրաժեշտ է նախապես գրանցվել մինչև ս․թ․ մայիսի 5-ը։
Գրանցվելու, ինչպես նաև ֆորումի վերաբերյալ մանրամասներին ծանոթանալու համար անցե՛ք հետևյալ հղումով՝ https://www.ysu.am/activities/919։

On May 15 and 16, 2025, Yerevan State University will host the first-ever YSU Alumni Forum. This event aims to create a platform for communication and cooperation among YSU alumni from various years, providing them with the opportunity to share their professional experiences and achievements, discuss current issues, and address opportunities and challenges in various sectors at the national, regional, and global levels.
The forum will feature panel discussions, talks, and provide an opportunity for informal interactions among participants.
The discussions and talks will cover the following thematic areas:
• Physical world
• Space and technology
• Society and economy
• Language, culture, history, and tradition
To participate, prior registration is required by May 5, 2025.
For registration and more details about the forum, please visit the following link: https://www.ysu.am/activities/919