3. «Ժամանակակից քրեական դատավարությունը. արդի հիմնախնդիրները և զարգացման միտումները» խորագրով գիտագործնական համաժողով ԵՊՀ-ում
«Ժամանակակից քրեական դատավարությունը. արդի հիմնախնդիրները և զարգացման միտումները» խորագրով գիտագործնական համաժողով ԵՊՀ-ում
Ս.թ. մայիսի 23-ին՝ ժամը 10:00-ին, ԵՊՀ գիտական խորհրդի նիստերի դահլիճում Իրավագիտության ֆակուլտետի նախաձեռնությամբ տեղի կունենա «Ժամանակակից քրեական դատավարությունը. արդի հիմնախնդիրները և զարգացման միտումները» խորագրով գիտագործնական համաժողով:
Զեկույցներով հանդես կգան Մ.Վ. Լոմոնոսովի անվան Մոսկվայի պետական համալսարանի իրավագիտության ֆակուլտետի, Սանկտ Պետերբուրգի պետական համալսարանի իրավագիտության ֆակուլտետի և ՌԴ գիտությունների ազգային ակադեմիայի պետության և իրավունքի ինստիտուտի պրոֆեսորներ։
Գիտագործնական համաժողովին զեկույցներով հանդես կգան ՀՀ Վճռաբեկ դատարանի, ՀՀ Գլխավոր դատախազության, ՀՀ Հակակոռուպցիոն կոմիտեի և ՀՀ Քննչական կոմիտեի ներկայացուցիչներ:

3. Scientific-Practical Conference at YSU: "Contemporary Criminal Procedure: Current Issues and Development Trends"
Scientific-Practical Conference at YSU: "Contemporary Criminal Procedure: Current Issues and Development Trends"
On May 23, 2025, at 10:00 a.m., in YSU Academic Council Session Hall, a scientific-practical conference titled "Contemporary Criminal Procedure: Current Issues and Development Trends" will be held, organized by the Faculty of Law.
Professors from the Faculty of Law at Lomonosov Moscow State University, the Faculty of Law at Saint Petersburg State University, and the Institute of State and Law of the Russian Academy of Sciences will deliver reports.
Representatives from the Supreme Court of the Republic of Armenia, the Prosecutor General's Office of the Republic of Armenia, the Anti-Corruption Committee of the Republic of Armenia, and the Investigative Committee of the Republic of Armenia will also present reports at the conference.