3. «Մարդու իրավունքներ, հաշմանդամություն և քաղաքային զարգացում» խորագրով սեմինար ԵՊՀ-ում
Ս.թ. մայիսի 21-ին՝ ժամը 11:00-ին, ԵՊՀ եվրոպական ուսումնասիրությունների կենտրոնի «Ժան Մոնե» սրահում ԵՊՀ-ի և Ռաուլ Վալենբերգի անվան մարդու իրավունքների և մարդասիրական իրավունքի ինստիտուտի երևանյան գրասենյակի հետ համատեղ ««ժան Մոնե» գերազանցության կենտրոն. ժողովրդավարություն, մարդու իրավունքներ և անվտանգություն (DeHuRiS)» ծրագրի շրջանակում կկազմակերպվի «Մարդու իրավունքներ, հաշմանդամություն և քաղաքային զարգացում» խորագրով սեմինար:
Սեմինարավարն է Ռաուլ Վալենբերգի անվան մարդու իրավունքների և մարդասիրական իրավունքի ինստիտուտի փորձագետ Աննա Բրուսը:

3. Seminar at YSU: "Human Rights, Disability, and Urban Development"
On May 21, 2025, at 11:00 a.m., YSU Center for European Studies will host a seminar titled "Human Rights, Disability, and Urban Development." The event is organized in cooperation with the Yerevan office of the Raoul Wallenberg Institute of Human Rights and Humanitarian Law, within the framework of the "Jean Monnet Centre of Excellence in European Studies: Democracy, Human Rights, and Security (DeHuRiS)" project.
The seminar will be led by Anna Bruce, an expert from the Raoul Wallenberg Institute of Human Rights and Humanitarian Law.