3.  «Միջազգային իրավունքի արդի հիմնախնդիրները» խորագրով եռօրյա ամառային դպրոց Ծաղկաձորում
Ս.թ. հուլիսի 7-ին՝ ժամը 10:00-ին, ԵՊՀ Ծաղկաձորի ուսումնաարտադրական բազայում ԵՊՀ իրավագիտության ֆակուլտետի եվրոպական և միջազգային իրավունքի ամբիոնի նախաձեռնությամբ կմեկնարկի «Միջազգային իրավունքի արդի հիմնախնդիրները» խորագրով եռօրյա ամառային դպրոցը՝ նախատեսված իրավագիտության ֆակուլտետների երրորդ, չորրորդ կուրսերի և մագիստրատուրայի ուսանողների համար:
Ամառային դպրոցի շրջանակում նախատեսվում են միջազգային իրավունքի արդիական խնդիրների (օրինակ՝ բռնի տեղահանված անձանց և փախստականների իրավունքների պաշտպանության, միջպետական վեճերի դատական լուծումների, միջազգային ընթացակարգերի և այլնի) վերաբերյալ սեմինար-քննարկումներ:

3. Three-Day Summer School on "Current Issues in International Law" in Tsaghkadzor
On July 7, 2025, at 10:00 a.m., in Tsaghkadzor Training and Production Base of YSU, the three-day summer school on "Current Issues in International Law" will commence. This program is organized by the Chair of European and International Law of YSU Faculty of Law and is intended for third- and fourth-year law students as well as master’s students.
The program includes seminar discussions on relevant topics in international law, such as the protection of the rights of forcibly displaced persons and refugees, judicial settlement of interstate disputes, international procedures, and other related subjects.