3. «Ճանապարհորդություն մանրէների հետ» խորագրով աշխատաժողով ԵՊՀ-ում
Ս.թ. սեպտեմբերի 17-ին՝ ժամը 09:30-ին, Երևանի պետական համալսարանում կմեկնարկի ԵՊՀ կենսաբանության ֆակուլտետի կենսաքիմիայի, մանրէաբանության և կենսատեխնոլոգիայի ամբիոնի և Ամերիկյան մանրէաբանական ընկերության (ASM) համատեղ ջանքերով կազմակերպվող «Ճանապարհորդություն մանրէների հետ» խորագրով աշխատաժողովը:
Աշխատաժողովի դասախոսությունները տեղի կունենան.
• սեպտեմբերի 17-ին՝ ժամը 09:30-16:00-ն,
• սեպտեմբերի 18-ին՝ ժամը 09:30-17:00-ն,
• սեպտեմբերի 19-ին՝ ժամը 09:30-14:00-ն:
Միջոցառման դասախոսություններն անցկացվելու են Ինովացիոն լուծումների և տեխնոլոգիաների կենտրոնում-«ԻԼՏԿ» (ISTC) և ԵՊՀ ռուսական կենտրոնում, իսկ լաբորատոր հատվածը՝ ԵՊՀ կենսաբանության ֆակուլտետի մանրէաբանության, կենսաէներգետիկայի և կենսատեխնոլոգիայի լաբորատորիայում:

3. Workshop at YSU: "Journey with Microbes"
On September 17, 2025, at 09:30 a.m., Yerevan State University will host a workshop titled "Journey with Microbes." The event is organized through the joint efforts of the Chair of Biochemistry, Microbiology, and Biotechnology at YSU Faculty of Biology and the American Society for Microbiology (ASM).
The workshop lectures will be held as follows:
• September 17, from 09:30 a.m. to 4:00 p.m.
• September 18, from 09:30 a.m. to 5:00 p.m.
• September 19, from 09:30 a.m. to 2:00 p.m.
Lectures will take place at the Innovation Solutions and Technology Center (ISTC) and the YSU Russian Center. The laboratory sessions will be conducted in the Microbiology, Bioenergetics, and Biotechnology Laboratory at YSU Faculty of Biology.