3. «Քաղաքային կայուն զարգացում և մարդու իրավունքներ» խորագրով աշխատաժողով ԵՊՀ-ում
Ս.թ. նոյեմբերի 20-ին՝ ժամը 09:30-ին, ԵՊՀ եվրոպական ուսումնասիրությունների կենտրոնի Ռոբերտ Շումանի անվան սրահում «Եվրոպական ուսումնասիրությունների «ժան Մոնե» գերազանցության կենտրոն.  ժողովրդավարություն, մարդու իրավունքներ և անվտանգություն («DeHuRiS»)» ծրագրի շրջանակում Աշխարհագրության և երկրաբանության ֆակուլտետի հետ համատեղ կազմակերպվում է «Քաղաքային կայուն զարգացում և մարդու իրավունքներ» խորագրով աշխատաժողովը։
Աշխատաժողովին հանդես կգա Ռաուլ Վալենբերգի անվան մարդու իրավունքների և մարդասիրական իրավունքի ինստիտուտի ավագ հետազոտող Աննա Բրուսը: Բանախոսը կներկայացնի քաղաքային պլանավորումն ու զարգացումը որպես հավասարության և մարդու իրավունքների իրականացման գործիք (Շվեդիայի օրինակով):

3. Workshop at YSU: "Sustainable Urban Development and Human Rights"
On November 20, 2025, at 09:30 a.m., YSU will host a workshop titled "Sustainable Urban Development and Human Rights", organized within the framework of the "Jean Monnet Centre of Excellence in European Studies: Democracy, Human Rights, and Security (DeHuRiS)" project.
Anna Bruce, senior researcher at the Raoul Wallenberg Institute of Human Rights and Humanitarian Law, will present urban planning and development as instruments for promoting equality and realizing human rights, with a particular focus on the case of Sweden.