3. «ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի հրատարակությունները արհեստական բանականության մասին. նշանագիտական հայացք» խորագրով դասախոսություն ԵՊՀ-ում
11:05 - 14:30
«ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի հրատարակությունները արհեստական բանականության մասին. նշանագիտական հայացք» խորագրով դասախոսություն ԵՊՀ-ում
ԵՊՀ 7-րդ մասնաշենք, 420 լսարան
Ս.թ. դեկտեմբերի 4-ին՝ ժամը 11:05-ին, ԵՊՀ 7-րդ մասնաշենքի 420 լսարանում տեղի կունենա «ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի հրատարակությունները արհեստական բանականության մասին. նշանագիտական հայացք» խորագրով դասախոսություն:
Բանախոսն է լեզվաբանության դոկտոր Իննա Մերկուլովան ((Լիմոժի համալսարան), Հումանիտար գիտությունների պետական ակադեմիական համալսարանի նշանագիտության և մշակույթների երկխոսության միջազգային կենտրոնի ղեկավար (Մոսկվա), Ասիական միջազգային նշանագիտության ասոցիացիայի փոխնախագահ, ՅՈՒՆԵՍԿՕ–ի «Գիտությունների միջազգային տասնամյակը՝ հանուն կայուն զարգացման (2024-2033)» ծրագրի հովանու ներքո գործող «Մշակույթի նշանագիտություն՝ կայուն զարգացման համար» նախագծի հեղինակ):

3. Open Lecture at YSU: "UNESCO Publications on Artificial Intelligence: A Semiotic Perspective"
On December 4, 2025, at 11:05 a.m., YSU will host an open lecture titled "UNESCO Publications on Artificial Intelligence: A Semiotic Perspective".
Lecturer:
Inna Gennadievna Merkoulova, Doctor of Linguistics, Director of the International Center for Semiotics and Intercultural Dialogue at the State Academic University for the Humanities (Moscow), Vice President of the Asian Semiotics International Association, author of the ICS GAUGN project "Semiotics of Culture for Sustainable Development" under the auspices of the UNESCO program "International Decade of Sciences for Sustainable Development (2024–2033)".