3. Գիտության ոլորտում կանանց և աղջիկների միջազգային օրվան նվիրված միջոցառում ԵՊՀ-ում
Ս.թ. փետրվարի 11-ին Երևանի պետական համալսարանում տեղի կունենա «Կանայք գիտության մեջ՝ հավասար իրավունքներով, հավասար հնարավորություններով» խորագրով միջոցառումը՝ ուղղված գիտության ոլորտում կանանց և աղջիկների ներգրավվածության վերաբերյալ իրազեկման բարձրացմանը, առկա խնդիրների քննարկմանը, ինչպես նաև երիտասարդ աղջիկների շրջանում գիտության հանդեպ հետաքրքրության մեծացմանը:
Գիտության ոլորտում կանանց և աղջիկների միջազգային օրվան նվիրված միջոցառման ընթացքում կանցկացվեն պանելային քննարկումներ, աշխատարաններ, գիտական խաղեր՝ թիրախային տարբեր խմբերի համար:
Միջոցառումը կազմակերպվում է ԵՊՀ-ի կողմից՝ Գերմանիայի կառավարության ֆինանսավորմամբ, Գերմանական միջազգային համագործակցության ընկերության (GIZ) կողմից իրականացվող «Ֆեմինիզմը գործողության մեջ՝ հանուն համակարգային փոխակերպման» (FAST) և «Կանանց հզորացում՝ հանուն բարեկեցության» (WoW) ծրագրերի շրջանակում։

3. Event at YSU Dedicated to International Day of Women and Girls in Science
On February 11, 2026, Yerevan State University will host an event, "Women in Science: Equal Rights, Equal Opportunities", designed to raise awareness of women's and girls' participation in science, address existing challenges, and inspire greater interest in science among young girls.
The program will feature panel discussions, workshops, and scientific games tailored to different audiences.
The event is organized by YSU with funding from the German government, within the framework of the Feminism in Action for Structural Transformation (FAST) and Women's Empowerment for Wellbeing (WoW) programs, implemented by the German Agency for International Cooperation (GIZ).