3. «Թարգմանություն և մշակութային հաղորդակցություն. ֆրանսիական գրականության թարգմանական մարտահրավերները» խորագրով միջոցառում ԵՊՀ-ում
«Թարգմանություն և մշակութային հաղորդակցություն. ֆրանսիական գրականության թարգմանական մարտահրավերները» խորագրով միջոցառում ԵՊՀ-ում
ԵՊՀ Սարգիս և Մարի Իզմիրլյանների անվան գրադարան, 4-րդ հարկ, 403 ընթերցասրահ
Ս.թ. մարտի 30-ին՝ ժամը 14:30-ին, ԵՊՀ Սարգիս և Մարի Իզմիրլյանների անվան գրադարանի 403 ընթերցասրահում ԵՊՀ ֆրանսիական բանասիրության ամբիոնի և ԵՊՀ գրադարանի համատեղ նախաձեռնությամբ տեղի կունենա «Թարգմանություն և մշակութային հաղորդակցություն. ֆրանսիական գրականության թարգմանական մարտահրավերները» խորագրով կլոր սեղան-քննարկում՝ նվիրված ֆրանսիական գրական ստեղծագործությունների թարգմանությանը և դրա դերին:

3. Event Titled "Translation and Cultural Communication: The Challenges of Translating French Literature" at YSU
Event Titled "Translation and Cultural Communication: The Challenges of Translating French Literature" at YSU
On March 30, 2026, at 14:30, the Sarkis and Marie Izmirlian Library of Yerevan State University will host a roundtable discussion titled "Translation and Cultural Communication: The Challenges of Translating French Literature".
The event is jointly organized by the YSU Chair of French Philology and the YSU Library. It will be dedicated to the translation of French literary works and its role.