3. «Գեոժառանգության գույքագրում, էլեկտրոնային ուղեցույց և բջջային հավելված կայուն զբոսաշրջության համար (Հայաստան և Վրաստան)» հանդիպում ԵՊՀ-ում
Առցանց
«Գեոժառանգության գույքագրում, էլեկտրոնային ուղեցույց և բջջային հավելված կայուն զբոսաշրջության համար (Հայաստան և Վրաստան)» հանդիպում ԵՊՀ-ում
Ս.թ. ապրիլի 1-ին՝ ժամը 12:00-ին, ԵՊՀ աշխարհագրության և երկրաբանության ֆակուլտետը նախաձեռնում է «Գեոժառանգության գույքագրում, էլեկտրոնային ուղեցույց և բջջային հավելված կայուն զբոսաշրջության համար (Հայաստան և Վրաստան)» առցանց հանդիպում:
Հանդիպմանը կմասնակցեն ՀՀ ԷՆ զբոսաշրջության կոմիտեի նախագահ Լուսինե Գևորգյանը, մարքեթինգի և խթանման բաժնի պետ Դիանա Կարապետյանը, ԵՊՀ աշխարհագրության և երկրաբանության ֆակուլտետի դեկան Սարգիս Քելյանը, սերվիսի ամբիոնի վարիչ Սեյրան Սուվարյանը, նախագծի համակարգող Գոռ Ալեքսանյանը, նախագծի մասնակից համալսարանների ներկայացուցիչներ Օլգա Սուսկերիան (Վրաստանի տեխնիկական համալսարան), Քրիստոֆ Լաբուսը (Լեհաստանի Սլիեզիայի տեխնոլոգիական համալսարան), Մարտին Կլեմպան (Չեխիայի Օստրավայի տեխնիկական համալսարան), նախագիծը ֆինանսավորող «Վիշեգրադյան միջազգային հիմնադրամ»-ի («International Visegrad Fund») ներկայացուցիչ Եվա Մերենիկսը:

"Geoheritage Inventory, E-Guide, and Mobile App for Sustainable Tourism (Armenia & Georgia)" Meeting at YSU
On April 1, 2026, at 12:00, the YSU Faculty of Geography and Geology will host an online meeting titled "Geoheritage Inventory, E-Guide, and Mobile App for Sustainable Tourism (Armenia and Georgia)".
The meeting will be attended by the Chair of the Tourism Committee of the Ministry of Economy of the Republic of Armenia, Lusine Gevorgyan; Head of the Marketing and Promotion Department, Diana Karapetyan; Dean of the YSU Faculty of Geography and Geology, Sargis Kelyan; Head of the Chair of Service, Seyran Suvaryan; Project Coordinator, Gor Aleksanyan; representatives of the project's partner universities, Olga Suskeria (Georgian Technical University, Georgia), Krzysztof Labus (Silesian University of Technology, Poland), Martin Klempa (Technical University of Ostrava, Czechia); and representative of the project's funding organization the International Visegrad Fund, Éva Merenics.