3. «Քրեական դատավարության իրավունքի տեսական և գործնական հիմնախնդիրները» խորագրով միջազգային գիտագործնական համաժողով ԵՊՀ-ում
10:30 - 16:00
«Քրեական դատավարության իրավունքի տեսական և գործնական հիմնախնդիրները» խորագրով միջազգային գիտագործնական համաժողով ԵՊՀ-ում
Ս.թ. մայիսի 25-ին՝ ժամը 10:30-ին, ԵՊՀ գիտական խորհրդի նիստերի դահլիճում Իրավագիտության ֆակուլտետի քրեական դատավարության և կրիմինալիստիկայի ամբիոնի նախաձեռնությամբ տեղի կունենա «Քրեական դատավարության իրավունքի տեսական և գործնական հիմնախնդիրները» խորագրով միջազգային գիտագործնական համաժողով՝ նվիրված ՀՀ վաստակավոր իրավաբան Դավիթ Ավետիսյանի 75-ամյակին:
Համաժողովի քննարկմանը կներկայացվեն ժամանակակից իրավական դոկտրինի և իրավակիրառ պրակտիկայի արդի հիմնախնդիրները, քրեադատավարական օրենսդրության նորամուծությունները և իրավական համակարգի զարգացման առաջնահերթությունները:

3. International Scientific-Practical Conference at YSU: "Theoretical and Practical Issues in Criminal Procedure Law"
10:30 - 16:00
International Scientific-Practical Conference at YSU: "Theoretical and Practical Issues in Criminal Procedure Law"
On May 25, 2026, at 10:30, at the YSU Academic Council Session Hall, an international scientific-practical conference titled "Theoretical and Practical Issues in Criminal Procedure Law" will be held, organized by the Chair of Criminal Procedure and Criminalistics of the Faculty of Law. The event is dedicated to the 75th anniversary of Honored Lawyer of Armenia Davit Avetisyan.
The conference will feature discussions on contemporary challenges in legal doctrine and applied law, innovations in criminal procedural legislation, and priority directions for the development of the legal system.