3. «Գերտերությունների մրցակցության ժամանակներում բազմավեկտոր համակարգի յոթ միտումները» թեմայով քննարկում ԵՊՀ-ում
«Գերտերությունների մրցակցության ժամանակներում բազմավեկտոր համակարգի յոթ միտումները» թեմայով քննարկում ԵՊՀ-ում
Ս.թ. մայիսի 6-ին՝ ժամը 15:00-ին, ԵՊՀ Ռոբերտ Շումանի անվան սրահում Եվրոպական ուսումնասիրությունների կենտրոնի և «Կոնրադ Ադենաուեր» հիմնադրամի համատեղ նախաձեռնությամբ տեղի կունենա ԿԱՀ Նյու Յորքի գրասենյակի ղեկավար Թոմաս Թյոթլինգի և «Հարավային Կովկաս» տարածաշրջանային գրասենյակի ղեկավար Յակոբ Վյոլլենշտայնի հետ հանդիպում։
Բանախոսները կներկայացնեն «Գերտերությունների մրցակցության ժամանակներում բազմավեկտոր համակարգի յոթ միտումները» ուսումնասիրության հիմնական արդյունքները՝ անդրադառնալով Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների, Չինաստանի և Ռուսաստանի միջև աճող մրցակցության պայմաններում վերափոխվող միջազգային համագործակցությանը։

3. Discussion at YSU: "Seven Trends of a Multilateral System in Times of Great Power Competition"
On May 6, 2026, at 15:00, Yerevan State University will host a meeting with Thomas Tödtling, the Executive Director at the New York Office of Konrad Adenauer Foundation, and Jakob Wöllenstein, Head of the Foundation’s Regional Programme Political Dialogue South Caucasus. The event is jointly organized by the YSU Centre for European Studies and the Konrad Adenauer Foundation.
The speakers will present the main findings of the study titled "Seven Trends of a Multilateral System in Times of Great Power Competition," focusing on transformations in international cooperation amid growing rivalry between the United States, China, and Russia.