3. ՀՀ-ում Ուրուգվայի Արևելյան Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Սիլվանա Լեսկա Բարոլինի հետ հանդիպում ԵՊՀ-ում
ՀՀ-ում Ուրուգվայի Արևելյան Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Սիլվանա Լեսկա Բարոլինի հետ հանդիպում ԵՊՀ-ում
Ս.թ. մայիսի 12-ին՝ ժամը 14:00-ին, ԵՊՀ պատմության ֆակուլտետում տեղի կունենա հանդիպում Հայաստանի Հանրապետությունում Ուրուգվայի Արևելյան Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Սիլվանա Լեսկա Բարոլինի հետ:
Հանդիպման շրջանակում կկազմակերպվի նաև Կարլոս Կեցոյանի «Ուրուգվայ 1965. Հայոց ցեղասպանության պետական առաջին ճանաչումը» գրքի շնորհանդեսը:
Միջոցառմանը ներկա կլինեն ԵՊՀ պրոռեկտորը, ԵՊՀ միջազգային համագործակցության վարչության աշխատակիցները, ինչպես նաև Պատմության ֆակուլտետի պրոֆեսորադասախոսական համակազմի ներկայացուցիչները:

3. Meeting with Uruguayan Ambassador to Armenia at YSU
On May 12, 2026, at 14:00, the YSU Faculty of History will host a meeting with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Oriental Republic of Uruguay to the Republic of Armenia, Silvana Lesca Barolin.
Within the framework of the visit, the presentation of Carlos Ketzoian's book "Uruguay 1965: Primer Reconocimiento del Genocidio Armenio" ("Uruguay 1965: The First Recognition of the Armenian Genocide") will also take place.
The event will be attended by the vice-rector of YSU, staff members of the YSU International Cooperation Office, as well as representatives of the academic staff of the Faculty of History.