3. «Ոսկի սերմեր․ երախտագիտության և հարգանքի կրթամրցանակներ» ծրագրի 6-րդ մրցանակաբաշխության արարողությունը ԵՊՀ-ում
«Ոսկի սերմեր․ երախտագիտության և հարգանքի կրթամրցանակներ» ծրագրի 6-րդ մրցանակաբաշխության արարողությունը ԵՊՀ-ում
ԵՊՀ կենտրոնական մասնաշենք, 6-րդ հարկ
Ս.թ. հունիսի 15-ին՝ ժամը 14։00-ին, ԵՊՀ Շառլ Ազնավուրի անվան մշակույթի կենտրոնում տեղի կունենա ԵՊՀ և «Հայ Ձմեռ պապ» բարեգործական հիմնադրամի «Ոսկի սերմեր․ երախտագիտության և հարգանքի կրթամրցանակներ» ծրագրի 6-րդ մրցանակաբաշխության արարողությունը։
Ծրագրի նպատակն է խրախուսել օժտված ուսանողներին և նպաստել կրթության առաջընթացին՝ սահմանելով 44-օրյա պատերազմի հերոսների անուններով կրթամրցանակներ։ Նշանաբանն է՝ «Մեզ թաղեցին, բայց մենք սերմեր էինք»։
Մրցանակաբաշխության արարողությունը կազմակերպում են ԵՊՀ Շառլ Ազնավուրի անվան մշակույթի կենտրոնը և «Հայ Ձմեռ պապ» բարեգործական հիմնադրամը։ Միջոցառման ընթացքում նախապես հայտարարված մրցույթների հաղթողները կպարգևատրվեն դրամական մրցանակներով ու ԵՊՀ հավաստագրերով։
Մրցանակակիրները հարգանքի ու երախտագիտության տուրք կմատուցեն հանուն հայրենիքի պաշտպանության զոհված հերոսների հիշատակին՝ ներկայացնելով իրենց գիտակրթական հաջողությունները։

6th Awards Ceremony of "Golden Seeds: Gratitude and Respect Educational Awards" Program to Be Held at YSU
On June 15, 2026, at 14:00, YSU Charle Aznavour Cultural Center will host the 6th awards ceremony of the "Golden Seeds: Gratitude and Respect Educational Awards" program, implemented jointly by the university and the HaySanta Charitable Foundation.
The program aims to encourage gifted students and promote educational development by establishing scholarships named after the heroes of the 44-day war. Its motto is: "They buried us, but we were seeds."
The awards ceremony is organized by the YSU Charle Aznavour Cultural Center and the HaySanta Charitable Foundation. During the event, winners of previously announced competitions will be awarded monetary prizes and YSU certificates.
Award recipients will pay tribute to the memory of heroes who fell in the defense of the homeland, presenting their academic and educational achievements.