3. «Իսպանիայի մշակույթի օրեր Երևանում» միջոցառումը ԵՊՀ-ում
Ս.թ. հունիսի 24-ին և 25-ին՝ ժամը 10:00-ին, ԵՊՀ Ե. Չարենցի անվան դահլիճում Եվրոպական լեզուների և հաղորդակցության ֆակուլտետի ռոմանական բանասիրության ամբիոնի նախաձեռնությամբ տեղի կունենա «Իսպանիայի մշակույթի օրեր Երևանում» միջոցառումը:
Երկօրյա միջոցառման շրջանակում դասախոսություններով հանդես կգան Մադրիդի ինքնավար, Մադրիդի Կոմպլուտենսե, Գրանադայի և Կադիսի համալսարանների հեղինակավոր դասախոսներ:
Մասնակիցներին կշնորհվեն հավաստագրեր՝ տրված ԵՊՀ, ՀՀ-ում Իսպանիայի դեսպանության, Մադրիդի Կոմպլուտենսե համալսարանի և համագործակցող այլ հաստատությունների կողմից:
Միջոցառման հանդիսավոր բացման արարողությանը ներկա կլինեն ՀՀ-ում Իսպանիայի դեսպանության գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Ֆերնանդո Մարիա Խիրոն Պասկուալը, ՀՀ-ում Իսպանիայի պատվավոր հյուպատոսը և պաշտոնատար այլ անձինք:

Event at YSU: Days of Spanish Culture in Yerevan
On June 24–25, 2026, at 10:00, the Y. Charents Hall of Yerevan State University will host Days of Spanish Culture in Yerevan, an event initiated by the Chair of Romance Philology of the Faculty of European Languages and Communication.
As part of the two-day program, distinguished lecturers from the Autonomous University of Madrid, Complutense University of Madrid, the University of Granada, and the University of Cádiz will deliver academic lectures.
Participants will be awarded certificates issued by Yerevan State University, the Embassy of Spain in Armenia, Complutense University of Madrid, and other partner institutions.
The official opening ceremony will be attended by Fernando María Girón Pascual, Chargé d’Affaires of the Embassy of Spain in Armenia, the honorary consul of Spain in Armenia, and other official representatives.